اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

شارژ کارتریج

آیا پرینتر شما هم صفحات را سفید یا خیلی کمرنگ پرینت می‌کند؟ آیا می‌دانید دلیل اصلی بروز این مشکل چیست و چگونه باید آن را برطرف کرد؟ درواقع یکی از مشکلاتی که از اتمام جوهر یا تونر کارتریج پرینتر نشأت می‌گیرد، سفید پرینت گرفتن چاپگر است. البته در پرینترهای قدیمی که نمایشگر ندارند می‌توان با بروز این مشکل فهمید که جوهر یا تونر کارتریج به اتمام رسیده است. ولی پرینترهایی که دارای نمایشگر هستند با نمایش پیغامی شما را از اتمام تونر یا جوهر کارتریج پرینتر مطلع می‌کنند. جهت رفع مشکل سفید پرینت گرفتن پرینتر باید کارتریج پرینتر را شارژ کرد اما شارژ کارتریج چیست؟

همانطور که می‌دانید کارتریج منبع تامین رنگ در پرینترها است که یا از نوع لیزری است یا جوهرافشان. در کارتریج‌هایی که از نوع لیزری هستند برای تامین رنگ پرینتر از پودر مخصوصی به نام تونر استفاده می‌شود. ولی در کارتریج‌هایی که از نوع جوهرافشان هستند برای تامین رنگ از جوهری که به شکل مایع است استفاده می‌شود. فرقی نمی‌کند که کارتریج از نوع لیزری باشد یا جوهرافشان به هر حال پس از مدتی استفاده از پرینتر، تونر یا جوهر آن به اتمام می‌رسد. به همین دلیل جهت استفاده مجدد از پرینتر، درون کارتریج پرینتر متناسب با نوع آن که یا لیزری است یا جوهرافشان، تونر یا جوهر می‌ریزند. به این پروسه شارژ کارتریج می‌گویند. باتوجه به انواع کارتریج، شارژ کارتریج شامل دو نوع: شارژ کارتریج لیزری و شارژ کارتریج جوهرافشان است.

شارژ کارتریج

چه زمانی به شارژ کارتریج پرینتر نیاز داریم؟

همانطور که اشاره کردیم در پرینترهای قدیمی که مانیتور ندارند، چاپ شدن کم رنگ صفحات یا سفید پرینت گرفتن چاپگر نشان‌دهنده اتمام جوهر یا تونر کارتریج است. بنابراین اگر یک پرینتر قدیمی دارید که نمایشگر ندارد و با این مشکل روبه‌رو شده است مطمئن باشید که زمان شارژ کارتریج آن رسیده است. البته لزومی ندارد که منتظر بروز این مشکل باشید تا شارژ کارتریج را تمدید کنید، بهتر است هر 6 ماه یکبار این کار را انجام دهید. درصورتی که پرینتر شما دارای نمایشگر باشد، پیغام اتمام جوهر یا تونر کارتریج بر روی نمایشگر دستگاه دیده می‌شود.

خدمات شارژ کارتریج در محل

شارژ کارتریج پرینتر لیزری

جهت تامین رنگ پرینترهای لیزری از پودری به نام تونر درون کارتریج آن‌ها استفاده می‌کنند. بنابراین پس از اتمام تونر کارتریج‌های لیزری طی پروسه شارژ کارتریج درون آن پودر تونر می‌ریزند. البته تولید‌کنندگان کارتریج جهت حفظ فروش خود به مشتریان پیشنهاد می‌کنند که بجای شارژ کارتریج یک کارتریج نو خریداری کنند.

درصورتی که با شارژ کارتریج بجای خریدن یک کارتریج جدید می‌توان به صورت چشم‌گیری در هزینه‌های تعمیر و نگهداری پرینتر صرفه‌جویی کرد. یکی از خدمات نمایندگی زیراکس، شارژ کارتریج پرینتر لیزری است. اگر از کاربران پرینترهای لیزری زیراکس هستید می‌توانید شارژ کارتریج آن را به نمایندگی زیراکس بسپارید.

شارژ کارتریج پرینتر جوهرافشان

جالب است بدانید که شارژ کارتریج‌ پرینترهای جوهرافشان بجای خرید یک کارتریج جدید نسبت به شارژ کارتریج‌ پرینترهای لیزری مقرون به صرفه‌تر است. به این دلیل که کارتریج‌ پرینترهای جوهرافشان گران‌تر از کارتریج پرینترهای لیزری هستند.

البته در کل قیمت پرینترهای جوهرافشان از پرینترهای لیزری کمتر است. اگر از پرینتر جوهرافشان زیراکس استفاده می‌کنید، می‌توانید از خدمات شارژ کارتریج پرینتر جوهرافشان نمایندگی زیراکس بهره‌مند شوید.

شارژ و تعویض تونر کارتریج دستگاه کپی

جهت تعویض و شارژ تونر کارتریج دستگاه کپی باید پرینتر باز شود، کارتریج از آن خارج شود و سپس از تونر باکیفیت و استاندارد در آن استفاده شود. با این وجود شارژ کارتریج پرینتر به تخصص و مهارت کافی در این زمینه نیاز دارد. در غیر این صورت ممکن است اقدامات غیر حرفه‌ای به کارتریج پرینتر آسیب وارد کند. خوشبختانه یکی از خدمات ویژه نمایندگی مجاز زیراکس، شارژ و تعویض تونر کارتریج پرینتر است. جهت استفاده از این خدمات می‌توانید با نمایندگی زیراکس تماس بگیرید تا کارشناسان ماهر این مرکز به محل مورد نظر مراجعه کرده و خدمات شارژ کارتریج را به شما ارائه دهند.

نمایندگی مجاز زیراکس

نمایندگی مجاز زیراکس تخصصی‌ترین مرکز ارائه‌دهنده خدمات فروش، پس از فروش و تعمیرات دستگاه‌های زیراکس شامل: دستگاه کپی، پرینتر، اسکنر و فکس زیراکس می‌باشد. بنابراین می‌توانید جهت دریافت خدمات خرید و تعمیرات تخصصی هر یک از دستگاه‌های زیراکس به این نمایندگی مراجعه کنید. البته نمایندگی مجاز زیراکس خدمات تعمیر دستگاه‌‎‌های زیراکس را در محل به کاربران خود ارائه می‌دهد. به همین دلیل می‌توانید با استفاده از خدمات تعمیر دستگاه‌های زیراکس در محل در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی کنید.