اشتراک گذاری

آموزش رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی زیراکس

پیش از مشاهده فیلم آموزش رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی زیراکس ، بد نیست نگاهی به شایع‌ترین علل بروز این اشکال داشته باشیم. گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی می‌تواند به علل مختلفی اتفاق بیفتد که در این بین، برخی مربوط به خود دستگاه و برخی دیگر مربوط به عوامل خارجی نظیر نوع کاغذ استفاده شده و کیفیت آن است.

خوشبختانه مشکل گیر کردن کاغذ، با اندک دستکاری دستگاه کپی قابل رفع است و ایراد چندان حادی به شمار نمی‌آید. برخی از اصلی‌ترین علل به‌وجود آورنده این اشکال در دستگاه‌های کپی زیراکس و البته سایر دستگاه‌های کپی مورد استفاده عبارتند از:

وجود غلطک خراب و فرسوده در دستگاه کپی، رولرهای چسبناک در دستگاه کپی، استفاده از کاغذ خراب و مرطوب، وجود رطوبت و گرد و خاک در تونر، رولر و یا غلتک دستگاه کپی، استفاده از کاغذهایی با وزن و جنس نامناسب و ناسازگار با دستگاه کپی، استفاده از کاغذهای بسیار سبک، عدم تناسب تنظیمات دستگاه کپی با وضعیت قرار دادن کاغذ و …. .

آموزش رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی زیراکس

فیلم آموزش رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

شما کاربران گرامی می‌توانید با مشاهده فیلم آموزش رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی زیراکس ، با راهکارهای موجود جهت رفع این اشکال آشنا گردید. توصیه می‌شود در صورت عدم آشنایی با ساختار دستگاه کپی زیراکس، از دستکاری فتوکپی خودداری کرده و رفع این ایراد را، به یکی از کارشناسان مرکز تعمیر دستگاه کپی زیراکس واگذار نمایید.

توجه داشته باشید که درباره علت گیر گردن کاغذ در دستگاه کپی نیز همیشه پیشگیری بهتر از درمان بوده است! بنابراین جهت پیشگیری از رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی زیراکس ، از بکارگیری کاغذهای تاخورده، مرطوب، یا پیچ و تاب خورده خودداری نمایید.

بعلاوه توجه داشته باشید که کاغذهای سبک، بسیار بیشتر مستعد گیر کردن در دستگاه کپی هستند بنابراین در صورت سازگاری دستگاه، از اینگونه کاغذها استفاده نکنید. (برای شناخت نوع مناسب کاغذ برای دستگاه خود می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه خریداری شده مراجعه فرمایید).

اینو بخون حتما به کارت میاد :ریست دستگاه کپی زیراکس

10 نکته جهت پیشگیری از گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی زیراکس

در بخش زیر به برخی نکات مهم جهت پیشگیری از گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی زیراکس اشاره شده است. توجه به این نکات سبب پیشگیری از گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی و بروز اختلال در روند چاپ می‌گردد. توصیه می‌شود در صورت گیر کردن، پاره شدن و تا خوردن کاغذ در دستگاه کپی، از اِعمال فشار خودداری نمایید و کاغذ گیر کرده را با احتیاط از دستگاه خارج نمایید.

در صورتی که این اتفاق یعنی گیر کردن کاغذ به صورت متوالی و مکرر صورت می‌پذیرد، پیشنهاد می‌شود جهت بررسی دستگاه با یکی از کارشناسان مرکز تعمیر دستگاه کپی زیراکس تماس بگیرید.

  • هرگز انواع مختلف کاغذ را باهم در سینی دستگاه کپی چندمنظوره قرار ندهید.
  • هرگز بیش از اندازه کاغذ در سینی دستگاه کپی چندمنظوره قرار ندهید.
  • مطمئن شوید که سطح کاغذ زیر علامت ظرفیت کاغذ در داخل سینی باشد.
  • توجه داشته باشید که کاغذهای سبک، بسیار بیشتر مستعد گیر کردن در دستگاه کپی هستند.
  • برای شناخت نوع مناسب کاغذ برای دستگاه خود می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه خریداری شده مراجعه فرمایید.

دیگر نکات مهم جهت پیشگیری از گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

  • یکی از راهکارهای موجود جهت رفع اشکال گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی آن است که کاغذ را به اصطلاح باد داده، سپس آنرا در سینی وارونه کنید. کاغذ موجود در سینی را با کاغذهای جدید تعویض کنید. در صورت لزوم، هادی های کاغذ را بررسی و تنظیم کنید.
  • جهت پیشگیری از گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی زیراکس ، به تنظیمات دستگاه دقت نمایید زیرا اگر تنظیمات دستگاه کپی با وضعیت قرار دادن کاغذ در دستگاه متفاوت باشد، امکان گیر کردن کاغذ و مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی وجود دارد.
  • بررسی کنید که کاغذ کپی یا تکه هایی از آن بعد از بیرون آوردن کاغذ گیر کرده، درون دستگاه باقی نمانده باشد. زیرا وجود کاغذها و تکه های اضافی نیز سبب گیر کردن و مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی می گردد.
  • اگر سند در دستگاه قرار نمی گیرد، ممکن است لازم باشد پد لاستیکی ADF تعویض شود؛ برای این منظور می توانید با نمایندگی اصلی تعمیرات دستگاه کپی زیراکس تماس بگیرید.
  • در هر حال اگر کاغذ موجود در دستگاه گیر کرد به راحتی می‌توانید کاغذ را با باز کردن دستگاه کپی، بیرون بکشید و این مشکل را رفع نمایید. اما اگر این مشکل، به طور مکرر اتفاق بیافتد، نیاز است که برای تعمیر کپی زیراکس، به یک متخصص مراجعه کرد.

نمایندگی کپی زیراکس در تهران

کاربران و متقاضیان کلیه محصولات زیراکس می‌توانند با حضور در نمایندگی زیراکس در تهران، تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تولیدات این برند اعم از فروش، تعمیر، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات را دریافت نمایند. کارشناسان حاضر در نمایندگی Xerox در تهران، ارائه دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با محصولات زیراکس نظیر تعمیر و فروش محصولات زیراکس (اعم از فتوکپی، پرینتر، فکس، اسکنر و … ) هستند.

نمایندگی زیراکس در تهران امکانات خویش را همگام با موفقیت‌های اخیر این کمپانی محبوب و خوش‌ نام توسعه بخشیده و در تلاش است تا با حرکت رو به جلو، پیشگام در ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات باشد. نمایندگی Xerox اصولی چون سرعت، کیفیت و اخذ دستمزد منصفانه را سرلوحه واحد خدمات خود قرارداده و ارزیابی مستمر سطح کیفی خدمات را جهت رضایتمندی هر چه بیشتر مشتریان وظیفه خود می‌داند.