اشتراک گذاری

مشاهده تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر

تمام کاربرانی که مدتی با پرینتر کار می کنند، نیاز دارند که از تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر مطلع شوند. مشاهده تعداد پرینت های گرفته شده در زمان خرید پرینتر دست دوم نیز بسیار ضروری است. چرا که نشان می دهد پرینتر موردنظر چه میزان کارکرد داشته و آیا ارزش خرید دارد یا خیر. در این مبحث قصد داریم به بررسی روش های مشاهده تعداد پرینت های دستگاه چاپگر بپردازیم.   

مشاهده تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر

نحوه مشاهده تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر

1.مشاهده تعداد پرینت های گرفته شده با کلید دستگاه

با توجه به اینکه کسب اطلاع از تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر در دستگاه ها و مدل های متفاوت، روش های گوناگونی دارد، در این مبحث قصد داریم به برخی از آن ها اشاره کنیم. در برخی از مدل های پرینتر می توانید با کمک کلیدی که روی دستگاه وجود دارد، تعداد پرینت های گرفته شده را مشاهده نمایید.

به همین منظور کافیست کلید روی دستگاه را به مدت 5 تا 8 ثانیه فشار داده و تا زمانی که چراغ روی دستگاه حالت چشمک زن پیدا کرد، آن را نگه دارید. پس از آن دست خود را برداشته و گزارشی را مشاهده خواهید کرد که در قالب یک برگه به شما داده می شود و اطلاعات تعداد پرینت های گرفته شده را می توانید مشاهده نمایید.

این اطلاعات عبارتند از مدل دستگاه چاپگر، شماره سریال آن، اطلاعات حافظه چاپگر و تعداد برگ پرینت های گرفته شده توسط دستگاه چاپگر.در این برگه می توانید در کنار عبارت total pages printed تعداد برگ های پرینت شده را مشاهده نمایید و میزان کارایی دستگاه مشخص شود. همچنین می توانید از مشاوره با کارشناسان تعمیر پرینتر بهره مند شوید.

2. دریافت گزارش کارکرد پرینتر در دستگاه های دیجیتال

به منظور مشاهده تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر در دستگاه های دیجیتالی، گزینه دیگری را برای اطلاع از میزان کارکرد دستگاه می توانید مشاهده نمایید. با انتخاب گزینه cartridge usage می توانید تعداد پرینت های گرفته شده توسط چاپگر را مشاهده کرده و گزارش آن را دریافت نمایید.

3. نحوه مشاهده تعداد برگ پرینت شده در چاپگر از طریق منوی دستگاه

در برخی دیگر از پرینتر ها برای نمایش تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر، لازم است از منوی پرینتر استفاده کنید. به همین منظور دکمه مربوط به منوی پرینتر را دو مرتبه فشار دهید تا بتوانید گزینه ریپورت را مشاهده نمایید.

حالا می توانید با زدن دکمه اینتر، اقدام به انتخاب گزینه usage page از صفحه باز شده نمایید. سپس برای مشاهده تعداد پرینت های گرفته شده و دریافت گزارش کارکرد پرینتر، لازم است در بخش print engine، اقدام به انتخاب گزینه total pages printed نمایید.

صفحات پرینت شما مشکل فونت داره؟ دلایل ایجاد این مشکل رو نمی دونی؟ پیشنهاد می کنم خوندن مشکل فونت در صفحات پرینت شده؛ دلایل و راهکارها رو از دست ندی!

4. نحوه دریافت گزارش کارکرد دستگاه توسط دکمه کنسل

در برخی دیگر از مدل های پرینتر می توانید برای مشاهده تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر، از طریق دکمه کنسل اقدام نمایید. به این ترتیب دکمه کنسل یا دکمه ای که ضربدر دارد را برای مدت زمان 5 ثانیه نگه دارید تا چراغ ready حالت چشمک زن پیدا کند. سپس دکمه را رها کرده تا بتوانید به گزارش تعداد پرینت های گرفته شده دسترسی پیدا کنید.

5. مشاهده تعداد پرینت های گرفته شده از طریق دکمه home

برای دریافت گزارش کارکرد پرینتر و تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر می توانید از دکمه home استفاده کنید. بنابراین دکمه home را فشار دهید تا گزینه setting را مشاهده نمایید. با انتخاب این گزینه اقدام به زدن گزینه select report و سپس configuration report کنید. حالا گزینه ok را بزنید تا بتوانید گزارش تعداد پرینت های گرفته شده را دریافت کنید.