اشتراک گذاری

رفع مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر

شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر مشکلی است که معمولا پس از تعویض کارتریج گریبانگیر چاپگر می شود. این مشکل به طور کلی کارایی دستگاه چاپ را مختل می کند. متاسفانه بسیاری از کاربران برای مبارزه با مشکل عدم شناسایی کارتریج در پرینتر ضربه هایی به دستگاه وارد می سازند که نه تنها به برطرف شدن ایراد سیستم کمکی نمی کند، بلکه باعث گسترش خرابی های آن هم می شود. به هر حال کار نکردن کارتریج در پرینتر فارغ از نوع، مدل و برند سازنده ی دستگاه رخ داده و شما باید براساس راهکارهای کاربردی با آن روبه رو شوید. در ادامه هر یک از این راهکارها را برای پرینترهای زیراکس شرح خواهیم داد.

رفع مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر

علت شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر

اگر بخواهید مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر را برطرف کنید، ابتدا باید درک درستی از علت پیدایش آن داشته باشید. البته مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر دارای دلایل متعددی است. اما در این بین پر بودن حافظه ی پرینتر نقش پر رنگی ایفا می کند. در صورتی که دستورات چاپ را در حجم بالایی بدون توجه به ظرفیت و سرعت چاپگر به آن ارسال کرده باشید، حافظه ی سیستم به سرعت پر شده و هنگام تعویض کارتریج، دستگاه ارور می دهد. 

البته از طرفی هم نباید فراموش کنید که کارتریج های جدید را به طور کامل از بسته بندی خود جدا کنید. اغلب اوقات کاربران بسته بندی اطراف کارتریج را باز نکرده و مانع از برقراری اتصالات آن با پرینتر می شوند. بنابراین دقت کنید که تمامی بسته بندی های ظریف اطراف کارتریج را باز کرده باشید.

رفع مشکل عدم شناسایی کارتریج در پرینتر

برای رفع مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر راهکارهای زیر را امتحان کنید.

بیرون کشیدن کارتریج و جا زدن دوباره ی آن

همواره احتمال اینکه کارتریج با ذرات گرد و غبار ریز از کارایی خود دور شود و یا به درستی در پرینتر جای نگیرد، وجود دارد. به عنوان راهکار اول برای مقابله با معضل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر، آن را از داخل دستگاه بیرون بکشید، اتصالات فلزی مانند را با دستمال بدون پرزی به دقت تمیز کرده و بار دیگر کارتریج را در دستگاه جاسازی کنید.

این مقاله را از دست ندهید :آموزش گرفتن کپی با کیفیت

به روزرسانی نرم افزارهای پرینتر

آپدیت بخش نرم افزاری پرینتر باید هر چند وقت یک بار انجام شود تا مشکلاتی چون شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر ایجاد نگردد. درایورها و فریمور پرینتر در معرض خطر باگ های مختلف قرار دارند. این باگ ها را با آپدیت از بین ببرید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر در این خصوص می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی رسمی زیراکس تماس حاصل فرمایید.

پاک کردن حافظه ی پرینتر

همانطور که گفته شد، عامل اصلی پیدایش مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر، حافظه ی پر و به اتمام رسیده ی آن است. برای پاک کردن کامل دستورات چاپ و اسناد مختلف موجود در حافظه ی پرینتر می توانید کارتریج قدیمی دستگاه را بار دیگر به درون سیستم منتقل کنید. سپس کمی به پرینتر زمان بدهید تا با کارتریج قبلی ست شود. بدین شکل پرینتر شروع به فعالیت با کارتریج خواهد کرد. حال می توانید به طور دستی هم حافظه ی دستگاه را پاک کنید. پس از این کار اگر کارتریج جدید را وارد کنید به احتمال قوی معضل عدم شناسایی شدن کارتریج برطرف شده است.

تعمیر پرینتر زیراکس

زیراکس نام محبوب و درخشانی در طراحی و تولید پرینتر می باشد. این کمپانی با سال ها سابقه، طرفداران بسیاری را در سراسر جهان برای خود دست و پا کرده است. محبوبیت بالای پرینترهای زیراکس، نیاز به تعمیرات را هم افزایش داده است. نمایندگی تعمیر پرینتر زیراکس مجموعه ای فوق تخصصی است که پروسه ی ترمیم و بازیابی انواع پرینترهای زیراکس را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. 

مهم نیست که پرینتر مورد استفاده ی شما دارای چه نوع ایرادی است، مرکز تعمیرات پرینتر زیراکس در کنار شماست. لازم به ذکر است که نمایندگی تعمیرات پرینتر زیراکس کلیه ی سرویس ها و خدمات تخصصی خود را به همراه گارانتی های معتبر عرضه می دارد. بنابراین استفاده ی دوباره از کیفیت اولیه ی چاپگر تعمیر شده و داشتن یک کپی با کیفیت دیگر دور از تصور نیست.