اشتراک گذاری

تعویض کارتریج کپی زیراکس

تعویض کارتریج، یکی از سرویس های پرمتقاضی مرتبط با دستگاه های کپی است. کارتریج پس از چند بار شارژ کردن معمولاً خاصیت و کارکرد اولیه خود را از دست می دهد و به دنبال آن کیفیت چاپ نیز کاهش می یابد. در این شرایط باید به تعویض این قسمت از دستگاه کپی مبادرت کرد. همانگونه که می‌دانید کارتریج منبع قرار گرفتن رنگ و پودر است و دستگاه کپی از طریق کارتریج رنگ مورد نیاز را برای چاپ و کپی اسناد فراهم می‌کند.

درصورتی که حجم کاری دستگاه بالا باشد و استفاده از فتوکپی به صورت مدوام انجام شود، معمولاً زمان تعویض کارتریج زودتر از زمان مورد نظر خواهد بود. با این حال شما می توانید از طریق فیلم آموزشی زیر روش تعویض کارتریج را فرا بگیرید. (توصیه می شود برای حفظ سلامتی بیشتر دستگاه، این کار را به متخصصان مربوطه بسپارید). توجه داشته باشید در دستگاه کپی زیراکس، اگر کارتریج مشکل داشته و یا نیاز به تعویض کارتریج کپی زیراکس وجود داشته باشد، اخطارهای مرتبط با این سرویس نمایش داده می شود. این خطاها گاه به معنای خرابی کارتریج و گاهی نیز اشاره به تمام شدن رنگ آن دارد. در هر صورت این آموزش به شما کمک می کند کارتریج دستگاه را باز کرده و نسبت به تعویض یا شارژ مجدد آن اقدام کنید.

تعویض کارتریج کپی زیراکس

فیلم آموزش تعویض کارتریج کپی زیراکس

فیلم آموزشی زیر توسط تعمیرکاران واحد تعمیرات فتوکپی زیراکس تهیه گردیده و در دسترس شما عزیزان قرار گرفته است. این آموزش به شما کمک می کند فرایند شارژ کارتریج یا پر کردن کارتریج دستگاه کپی زیراکس را شخصا با موفقیت انجام دهید. البته توجه داشته باشید درصورتی که دستگاه خطاهایی مبنی بر خالی شدن کارتریج به شما می دهد، می توانید کارتریج را تعویض نکنید و تنها آن را مجدداً شارژ کنید اما این کار تنها برای کوتاه مدت مقرون به صرفه است و در بلندمدت می تواند به دستگاه آسیب برساند. برای تعویض کارتریج کپی زیراکس، زمان قطعی وجود ندارد اما چیزی که مشخص است این می باشد که کارتریج تاثیر مستقیمی در کیفیت چاپ، استهلاک دستگاه و مواردی از این قبیل دارد. بنابراین تعویض به موقع آن، کمک شایانی به عملکرد مناسب دستگاه می کند.

نحوه تعویض کارتریج کپی زیراکس

چنانچه قادر به دانلود و تماشای ویدئو نیستید، می توانید از طریق دستورالعملی که در ادامه می آید برای تعویض کارتریج اقدام کنید. با انجام مراحل زیر هم می توانید شارژ کارتریج را انجام دهید و هم اینکه در صورت نیاز، کارتریج را تعویض نمایید. مراحل تعویض کارتریج کپی زیراکس را در ادامه دنبال کنید.

  • ابتدا دستگاه کپی زیراکس خود را خاموش کرده و از برق بکشید.
  • چند دقیقه دستگاه را در این حالت بگذارید تا جریان الکتریکی آن کاملاً تخلیه شود.
  • با باز کردن درب دستگاه می توانید کارتریج را از آن خارج نمایید. برای خارج کردن کارتریج باید آن را به سمت بالا بکشید.
  • کارتریج خریداری شده را از بسته بندی بیرون آورید؛ نوار روی مواد بسته بندی را جدا کنید و کارتریج تونر را بیرون بکشید.
  • برای بهبود عملکرد کارتریج، آن را چند بار به آرامی تکان دهید تا تونر در آن پخش شود.
  • اکنون آن را در جای مناسب خود قرار دهید.
  • در مراحل آخر باید سینی کارتریج تونر را به عقب فشار دهید تا کارتریج به درستی در جای خود قرار بگیرد.
  • با بستن درپوش و اعمال تنظیمات دستگاه، می توانید یک تست چاپ بگیرید.

تخصصی ترین مرکز تعمیرات فتوکپی زیراکس

شناسایی برخی از مشکلات دستگاه کپی و رفع آنها نیاز به تخص بالایی دارد و هر فرد تعمیرکاری نمی تواند آن را برطرف کند. کارشناسان فنی نمایندگی تعمیرات فتوکپی زیراکس با تمرکز بر دستگاه های زیراکس و بهره گیری از استانداردهای کمپانی زیراکس قادرند تمامی اشکالات ریز و درشت دستگاه کپی را برطرف نمایند. تعمیر مین برد دستگاه کپی، تعمیر برد پاور، تعمیر فیوزینگ، تعویض درام، رفع ارورهای دستگاه، تعمیر کاغذکش، تعمیر داکتر بلید و تعویض و تعمیر دیگر قطعات دستگاه کپی در این مجموعه با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا انجام می شود. شما کاربران گرامی می توانید در صورت بروز مشکل در دستگاه خویش با این مرکز تماس گرفته تا کارشناس فنی به محل مورد نظر شما اعزام شود.