اشتراک گذاری

ccd دستگاه فتوکپی زیراکس

تعمیر ccd دستگاه فتوکپی زیراکس، جزء تخصصی ترین خدمات تعمیری این دستگاه است که نمایندگی زیراکس به کاربران ارائه می دهد. ccd  یک ابزار ویژه در دستگاه کپی است که از تعدادی عناصر حساس به نور تشکیل شده است. این قطعه با تبدیل کردن نور به ولتاژ و سیگنال هایی به خصوص، در عملیات کپی نقش مهمی ایفا می کند. به همین دلیل هم حساسیت این قطعه بالا است و در صورت بروز مشکل، باید توسط متخصصین مجرب تعمیرات دستگاه کپی بررسی و ترمیم گردد.

در راستای تحقق اهداف مشتری مداری و ارائه خدمات بی نقص به کاربران، بررسی و ترمیم سی سی دی در نمایندگی زیراکس توسط جمعی از زبده ترین کارشناسان تعمیر کپی انجام می گردد. به این ترتیب، قطعه مورد بحث به صورت تخصصی ترمیم شده و مشکلات دستگاه نیز در اسرع وقت برطرف می گردند. در ادامه این مقاله، در مورد ماهیت عملکردی ccd دستگاه فتوکپی زیراکس و تعمیرات این قطعه اطلاعاتی را به شما همراهان عزیز ارائه خواهیم داد.

ccd دستگاه فتوکپی زیراکس

ccd دستگاه کپی چیست؟

همانطور که گفتیم، ccd دستگاه فتوکپی زیراکس یکی از مهم ترین قطعات این دستگاه است که در ارتباط با تبدیل نور به سیگنال فعالیت می کند. نام این بخش در واقع مخفف عبارتCharged Coupled Device  است. ابزار مورد بحث، نور تابیده شده را دریافت کرده و توسط دیودهایی، به پالس های الکتریکی تبدیل می نماید. هرچه نور دریافت شده توسط این قطعه روشن تر باشد، ولتاژ پالس های تولید شده نیز بیشتر می شود. جالب است بدانید که اگر به یکی از دیودها نور نتابد، قادر به تولید پالس الکتریکی نخواهد بود. عدم وجود پالس الکتریکی، در فایند چاپ به رنگ سایه تبدیل می شود و وجود آن، رنگ سفید را ارائه خواهد داد.

در واقع می توان چنین گفت که ccd دستگاه فتوکپی زیراکس ، قسمت های روشن و تاریک تصویر اصلی را تبدیل به مناطقی از ولتاژهای قوی و ضعیف می کند. نهایتا این قطعه، ولتاژهای مورد بحث را به سیگنال تبدیل کرده و به این ترتیب، بر کیفیت کپی تاثیر می گذارد. ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که در دوربین های دیجیتال و دوربین های فیلمبرداری نیز ccd وجود دارد؛ این قطعه همچنین در تلسکوپ های نجومی، اسکنرها و خواننده های بارکد تعبیه می شود.

اگه میخوای بدونی علت بی کیفیت بودن چاپ فتوکپی زیراکس چیست؟حتما با خوندن این مقاله همراه من باش 😊

خرابی ccd دستگاه فتوکپی زیراکس

همانطور که ملحظه کردید، ssd دستگاه فتوکپی زیراکس به دلیل ارتباطی که با نور دارد، نقش بسیار مهمی در کیفیت چاپ این دستگاه ایفا می کند. اگر این بخش به هر دلیلی دچار مشکل و خرابی شود، پرتوهای لیزری مورد نیاز در دستگاه های کپی دیجیتالی تشکیل نمی شود. به موجب بروز این اتفاق، دستگاه مورد نظر نمی تواند کپی دیجیتالی از سند تهیه کند و عملکرد کلی آن با مشکل مواجه می شود.

همچنین اگر هریک از دیودهای موجود در ccd کار نکند، نور دریافت نمی شود و ممکن است کل کپی خارج شده از دستگاه، به رنگ سیاه در بیاید. در نتیجه، آسیب این قطعه می تواند در کیفیت کپی گرفته شده توسط دستگاه، تاثیر گذار باشد. تشخیص خرابی ssd دستگاه فتوکپی زیراکس، کار چندان ساده ای نبوده و تنها از عهده افرادی بر می آید که سالها در زمینه تعمیر دستگاه های کپی لیزری تجربه دارند. اگر در بررسی های اولیه مشخص شود که مشکل دستگاه کپی شما از CCD است، باید در اولین فرصت این قطعه را تعمیر نمایید. در غیر این صورت ممکن است دستگاه دچار مشکلات جدی تری شود و هزینه مضاعفی را به شما تحمیل نماید.

ccd دستگاه فتوکپی زیراکس

تعمیر ccd دستگاه فتوکپی زیراکس

تعمیر ssd دستگاه کپی زیراکس ، اقدامی است که نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد. بروز هرگونه اشتباه در فرایند ترمیم این قطعه می تواند زمینه را برای ایجاد آسیب های جدی تر در دستگاه کپی فراهم نماید. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، بهتر است که تعمیر این قطعه در مراکز معتبر و به دست تکنسین های مجرب انجام شود. ابزار مورد استفاده در این فرایند نیز در ترمیم بی نقص آن تاثیر گذار است.

همکاران ما در تعمیرات زیراکس، با بهره گیری از نوین ترین متدهای تعمیراتی روز دنیا و استفاده از ابزار و دستگاه های پیشرفته، قطعه مورد بحث را به تخصصی ترین شکل بررسی و ترمیم می نمایند. تعمیر و در صورت لزوم، تعویض ccd دستگاه فتوکپی زیراکس در نمایندگی این شرکت، در نهایت به رفع مشکلات این دستگاه و عملکرد صحیح آن می انجامد.

نمایندگی تعمیر دستگاه فتوکپی زیراکس

نمایندگی تعمیر دستگاه فتوکپی زیراکس ، مرکزی است جامع و تخصصی که کلیه خدمات و سرویس های تعمیراتی این محصول را به کاربران ارائه می دهد. تکنسین هایی در این مرکز برای انجام این کار انتخاب شده اند که دانش بالایی در خصوص تعمیرات ماشین های اداری داشته و به خصوص در حوزه دستگاه کپی، دوره های آموزش تعمیرات زیراکس را گذرانده اند. مدیریت نمایندگی زیراکس در کرج برای ارائه خدمات هرچه با کیفیت تر، نمایندگی مورد بحث را به جدیدترین ابزارآلات روز دنیا مجهز کرده است. متخصصین با استفاده از این ابزار، می توانند کاربردی ترین روش های تعمیر را انتخاب کرده و به این ترتیب، مشکلات دستگاه مورد نظر را برطرف نمایند. نمایندگی تعمیر دستگاه فتوکپی زیراکس، برای راحتی هرچه بیشتر کاربران خود، امکان تعمیرات کپی در محل را نیز فراهم نموده است.