اشتراک گذاری

علت بی کیفیت بودن چاپ فتوکپی زیراکس چیست؟

بی کیفیت بودن چاپ فتوکپی زیراکس به عوامل مختلفی بر می گردد. از کیفیت سند مورد نظر گرفته تا کیفیت اسکنر و قطعات سخت افزاری فتوکپی، همگی در فرآیند چاپ باکیفیت دخیل هستند. برای پی بردن به دلیل کیفیت پایین کپی در دستگاه، باید موارد متعددی را بررسی کنید. البته توصیه می گردد در صورت بروز این مشکل با کارشناسان فنی مرکز سخت افزار ایران در مرکز تعمیرات کپی زیراکس تماس بگیرید تا آنها راهنمایی های مناسب تری را در این زمینه به شما ارائه کنند. اما اگر تنها سوأل شما این است که علت پایین بودن کیفیت چاپ دستگاه کپی چیست؟

در اینجا برخی از مهمترین دلایل بروز این مشکل را بررسی می کنیم. همانطور که می دانید در دستگاه فتوکپی قطعات مختلفی وجود دارند و عمل کپی و چاپ را امکان پذیر می کنند. درام، دولوپر، تونر، هیت رولر و لیزر برخی از این قطعات می باشند که مستقیماً با عمل چاپ در ارتباط می باشند و وجود مشکل در هریک از این قطعات می تواند چاپ را بی کیفیت کرده و باعث شوند خروجی نامناسبی را از دستگاه شاهد باشید. البته عوامل دیگری نیز در کم رنگ شدن کپی و کیفیت نداشتن آن تأثیرگذار می باشند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

بی کیفیت بودن چاپ فتوکپی زیراکس

دلایل بی کیفیت بودن چاپ فتوکپی زیراکس

همانطور که گفتیم دلایل مختلفی برای پایین بودن کیفیت چاپ در دستگاه کپی وجود دارد. این دلایل می تواند از نرم افزار دستگاه یا قطعات سخت افزاری آن باشد. گاهی اوقات با شناخت علل و عوامل مؤثر در بروز این مشکل می توان با انجام برخی اقدامات آن را برطرف کرد اما در برخی از مواقع نیز بی کیفیت بودن چاپ فتوکپی زیراکس تنها از طریق تعمیرات سخت افزاری برطرف می گردد. در زیر مهمترین دلایل پایین آمدن کیفیت چاپ و کم رنگ شدن کپی را مشاهده می کنید.

تمام شدن تونر:

از دلایل اولیه بی کیفیت بودن چاپ در دستگاه کپی می تواند خالی شدن تونر کارتریج باشد. تونر منبع رنگ دستگاه است و چنانچه تمام شود، کیفیت رنگ های سند چاپ شده بسیار کاهش می یابد و درصورتی که کارتریج کاملاً خالی باشد، سند به صورت سفید چاپ شده و یا بخشی از آن چاپ نمی شود.

تنظیمات نامناسب دستگاه:

یکی از مواردی که باید جهت پی بردن به دلیل بی کیفیت بودن چاپ دستگاه کپی زیراکس بررسی کنید، تنظیمات دستگاه می باشد. تغییر در تنظیمات مربوط به رنگ، نور و کنتراست چاپ، نقش سازنده ای در کیفیت چاپ ایفا می کند.

خرابی درام:

درام به شکل میله ای استوانه ای است و انتقال تصویر بر روی کاغذ را برعهده دارد. وجود هرگونه خط و خش روی درام باعث چاپ بی کیفیت و نامطلوب از دستگاه کپی زیراکس می شود. معمولاً در این شرایط درام دستگاه کپی باید تعویض شود.

خرابی کارتریج:

خرابی و شکستن کارتریج از دیگر عوامل مؤثر بر بی کیفیت بودن چاپ فتوکپی زیراکس است. خرابی این قطعه باعث می شود که عملیات تونر ریزی به صورت صحیح انجام نشده و در نتیجه، کیفیت چاپ تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

ایراد در داکتر بلید دستگاه:

داکتر بلید از قطعات مهم در دستگاه کپی زیراکس محسوب می شود که تأثیر مستقیمی بر کیفیت چاپ دارد. خرابی این قطعه یکی از مواردی است که منجر به افت کیفیت کپی آن هم بعد از شارژ تونر می شود.

رفع اشکال بی کیفیت بودن چاپ فتوکپی زیراکس

برای حل مشکل بی کیفیت بودن چاپ در دستگاه کپی زیراکس، باید دستگاه توسط متخصصین این حوزه مورد بررسی قرار گیرد. بهتر است قبل از اقدام به تعمیر دستگاه، تنظیمات آن را مورد بررسی قرار دهید و با تغییرات آن، کیفیت چاپ را ارزیابی کنید. درصورتی که با این کار مشکل برطرف نشود، قطعات دستگاه باید مورد بررسی قرار گیرند. در اینجا ممکن است با شارژ کارتریج مشکل بی کیفیت بودن چاپ دستگاه کپی زیراکس برطرف شود. اما گاهی نیز قطعات مختلف آن مانند درام، دولوپر، کارتریج و بلید دستگاه باید تعویض شوند.

نمایندگی فتوکپی زیراکس

نمایندگی فتوکپی زیراکس مرکز سخت افزار ایران، مرجعی تخصصی جهت عیب یابی و رفع اشکال دستگاه کپی می باشد. در این مرکز با استفاده از تجهیزات به روز و در فضایی مدرن، ایرادات سخت افزاری فتوکپی زیراکس توسط کارشناسان خبره بررسی شده سپس با توجه به اشکال پیش آمده در آن، در پارت مشخصی تعمیر می شود. تعمیر برد دستگاه کپی، تعمیر اسکنر کپی، تعویض کارتریج، تعمیر یونیت فیوزینگ، تعویض دولوپر، تعویض درام و تعمیر لیزر دستگاه کپی از جمله مهمترین خدمات تخصصی این مجموعه می باشد. شایان ذکر است که تمامی این خدمات را می توانید به صورت سرویس در محل دریافت کرده و دستگاه را در جایی که هستید تعمیر کنید.