اشتراک گذاری

آموزش شارژ کارتریج پرینتر لیزری

یکی از اقداماتی که در رابطه با ماشین های اداری مورد توجه است، شارژ کارتریج پرینتر لیزری است. شارژ کارتریج به معنای پر کردن کارتریج از تونر یا همان پودر رنگ می باشد. این عمل در زمانی انجام می شود که تونر دستگاه تمام شده و کیفیت چاپ کاهش می یابد. همانطور که می دانید کارتریج، مخزن اصلی ذخیره رنگ در پرینتر است و تونر دورن آن قرار می گیرد. شارژ کارتریج در صورتی انجام می شود که کارتریج سالم باشد. در صورتی که این قطعه ایراد داشته باشد باید تعویض شود. 

در پرینترهای لیزری، رنگ به صورت پودر بوده که به آن تونر گفته می شود. اما در پرینترهای جوهرافشان، رنگ دستگاه به صورت مایع و جوهری می باشد. در هر دو نوع پرینتر، زمانی که کارتریج خالی شود، باید مجدداً از رنگ پر شود تا امکان چاپ اسناد فراهم شود. در پرینترهای سیاه و سفید، برای شارژ کارتریج تنها از تونر مشکی استفاده می شود اما در پرینترهای رنگی، به غیر از مشکی از رنگ های قرمز، زرد و آبی نیز استفاده می شود. شارژ کارتریج بهتر است به وسیله متخصصان تعمیرات پرینتر انجام شود اما چنانچه تمایل دارید این کار را خودتان انجام دهید می توانید با الگو گرفتن از این مطلب و فیلم قرار داده شده در این صفحه اقدام به شارژ کردن کارتریج دستگاه خود نمایید.

آموزش شارژ کارتریج پرینتر لیزری

فیلم آموزش شارژ کارتریج پرینتر لیزری

برای شارژ کردن کارتریج چاپگر می توانید از طریق فیلم زیر مباردت به انجام این کار نمایید. در فیلم زیر نحوه باز کردن کارتریج پرینتر، چگونگی شارژ کردن آن و نحوه جایگزینی کارتریج و اسمبل کردن قطعات را مشاهده خواهید کرد. برای اطلاع از نحوه شارژ کارتریج پرینتر لیزری کافی است فیلم را دانلوده کرده و مطابق با آن شروع به شارژ کارتریج نمایید. البته باز هم توصیه می گردد این کار را به متخصصان باتجربه تعمیر پرینتر بسپارید؛ چراکه در صورت نداشتن مهارت کافی در باز کردن قطعات و شارژ غیراصولی کارتریج احتمال آسیب رسیدن به قطعات پرینتر وجود دارد.

نحوه شارژ کارتریج پرینتر لیزری

شارژ کردن کارتریج کار چندان دشواری نبوده و با چند مرحله می توانید این کار را انجام دهید. برای شروع کار، پرینتر را خاموش کرده و از برق بکشید. سپس پنل جلویی پرینتر را باز کنید. با این کار شما به کارتریج دسترسی خواهید داشت. با احتیاط کارتریج را از دستگاه خارج نمایید. با استفاده از یک پیچ گوشی تخت، درپوش مخزن را باز کنید. در مرحله بعد، برای شارژ کارتریج پرینتر لیزری شما باید از یک قیف یا چیزی مشابه آن استفاده کنید.

سر قیف را در حفره کارتریج قرار داده و تونری را که تهیه کرده اید در دورن آن بریزد. استفاده از قیف سبب می شود تمامی تونر داخل کارتریج جای گرفته و از ریختن آن در اطراف آن جلوگیری می کند. حال درپوش کارتریج را مجدداً سر جای خود قرار داده و محکم کنید. مخزن را درون پرینتر گذاشته و پنل را نیز ببندید. اکنون برای استفاده از دستگاه می توانید یک تست پرینت بگیرید.

برای آشنایی بیشتر با کارتریج و تعویض آن می توانید مقاله تعویض کارتریج کپی زیراکس را مطالعه کنید.

نمایندگی رسمی زیراکس

نمایندگی رسمی زیراکس تنها مرکز تخصصی و معتبر زیراکس در کشور بوده که خدمات فروش، پس از فروش و تعمیر دستگاه های زیراکس را به کاربران ارائه می کند. این مرکز متشکل از کادر مجرب، آموزش دیده و توانمندی است که در هر دو زمینه فروش و تعمیر، مشاوره و خدمات تخصصی را به مشتریان گرامی عرضه می دارد. در بخش فروش نمایندگی پرینتر زیراکس، تمامی محصولات اورجینال زیراکس اعم از دستگاه کپی، پرینتر، پروژکتور، فکس و اسکنر عرضه گردیده و متقاضیان می توانند دستگاه مورد نظر خود را با گارانتی معتبر خریداری کنند.

بخش تعمیرات نیز با کارگاه های مجهز و بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر، همه روزه آماده پذیرش دستگاه های کاربران می باشد. تکنسین های مستقر در این بخش از خبره ترین و باتجربه ترین کارشناسان فنی کشور بوده و ضمن آشنایی کامل با محصولات زیراکس، قادرند تمامی اشکالات و عیوب دستگاه را شناسایی و به بهترین نحو برطرف نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)