اشتراک گذاری

تعمیر پنل پرینتر زیراکس

هر چاپگر دارای دکمه هایی است که دسترسی به امکانات و قابلیت های مختلف آن را ممکن می سازد. ترکیب این دکمه ها به همراه نمایشگر، پنل پرینتر را تشکیل می دهد. یک اختلال جزیی در ساختار سازنده ی پنل پرینتر زیراکس می تواند روند چاپ اسناد را مختل کند. البته گاهی اوقات خرابی پنل پرینتر xerox دیر به چشم کاربر رویت می شود.

معمولا بسیاری از تنظیمات چاپگر را می توانید در محیط ویندوز رایانه ی متصل به دستگاه انجام دهید. اما تعمیر پنل پرینتر موضوع مهمی برای تداوم استفاده از پرینتر است. برخی از قابلیت های پرینتر تنها از طریق پنل آن قابل دسترس هستند. مثلا هنگام وصل نشدن پرینتر به شبکه می توانید از طریق پنل و منوی تنظیمات، مشکل را راحت تر عیب یابی کنید. در این مقاله از گروه مقالات نمایندگی تعمیرات پرینتر به بررسی علل خرابی پنل پرینتر زیراکس و چگونگی تعمیرات آن می پردازیم.

تعمیر پنل پرینتر زیراکس

علل خرابی پنل پرینتر زیراکس

خوشبختانه گاهی اوقات خرابی پنل پرینتر زیراکس با یک بار ریستارت کردن چاپگر برطرف می گردد. از طرفی خالی کردن صف انتظار مرتبط با دستورات چاپ در حافظه ی پرینتر نیز می تواند کارایی پنل را ترمیم کند. اما در برخی مواقع نیز خرابی پنل پرینتر xerox فراتر از تداخلات جزیی می باشد. در چنین شرایطی یکی از علل زیر منجر به از کار افتادگی پنل می شود.

اصابت ضربه به بدنه ی پرینتر

هنگام حمل و نقل پرینتر و نصب آن، باید دقت زیادی داشته باشید. اصابت ضربه به بدنه ی پرینتر می تواند به راحتی پنل چاپگر را از بین ببرد. در چنین شرایطی ممکن است نمایشگر پرینتر نیز نیم سوز شود.

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید :4 روش برای پیدا کردن آدرس IP پرینتر

نفوذ رطوبت به درون نمایشگر و دکمه های پنل پرینتر

مشکل آبخوردگی برای انواع و اقسام دستگاه های دیجیتال و الکترونیکی چون پرینترهای زیراکس دردسرساز می شود. بنابراین سعی کنید برای پیشگیری از خرابی پنل پرینتر زیراکس، چاپگر را در محلی نصب کنید که به دور از پنجره باشد. بدین ترتیب احتمال نفوذ رطوبت ناشی از برف و باران در فصول سرد زمستان کم خواهد شد.

استفاده از سه راهی های نامعتبر برق

هیچ گاه از سه راهی های نامعتبر برای تامین نیروی برق چاپگر استفاده نکنید. یک اتصالی جزیی در چنین ابزاری به سوختگی پنل پرینتر زیراکس ختم می شود.

فرسودگی کابل برق پرینتر

قطعی کابل برق پرینتر در اثر بی احتیاطی کاربر و لگد کردن آن، امری طبیعی است. زمانی که کابل برق اتصالی می کند، ولتاژهای غیر استاندارد به درون پنل انتقال می یابد. عبور ولتاژهای مذکور باعث سوختگی اجزای پنل می شود.

سرویس و تعمیرات پنل پرینتر xerox

روند تعمیر پنل پرینتر زیراکس باید متناسب با میزان خرابی آن صورت پذیرد. ممکن است تعویض بخش های درونی پنل ضرورت یابد. در چنین شرایطی نمایندگی رسمی زیراکس به طور حتم پروسه ی تعویض قطعه را با نمونه ی اورجینال مشابه به اتمام می رساند. کافی است به یکی از شعب نمایندگی زیراکس مراجعه کنید تا طی مدت زمان کوتاهی شاهد رفع اختلالات فنی پنل پرینترهای زیراکس باشید. لازم به ذکر است که تمامی خدمات و سرویس های نمایندگی تعمیرات پرینتر زیراکس به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می شوند.