اشتراک گذاری

آیا امکان پرینت گرفتن چند فایل با هم وجود دارد؟

گاهی اوقات کاربران پرینتر، خصوصا پرینترهای حرفه ای و بزرگتری که در سازمان ها یا مراکز چاپ استفاده می شوند برای صرفه جویی در زمان و سرعت دادن به کارهای خود به پرینت گرفتن چند فایل با هم نیاز دارند تا بتوانند در سریع ترین زمان ممکن چندین فایل را با هم چاپ کنند. چاپ کردن چند فایل با هم موجب استفاده بهینه تر از این دستگاه ها می شود. 

با چاپ دسته ای و همزمان فایل ها با هم دیگر نیازی نیست برای چاپ هر فایل یکی یکی آنها را باز کرد. انجام این کار اصلا پیچیده نیست و به سادگی می توان چندین فایل را با هم پرینت گرفت. در این آموزش روش های پرینت گرفتن چند فایل با هم را بررسی می کنیم.

پرینت گرفتن چند فایل با هم

روش های پرینت گرفتن چند فایل با هم

برای چاپ کردن چند فایل با هم می توان از دو روش استفاده کرد. یکی چاپ فایل هایی که در یک پوشه قرار دارند و دوم استفاده از ابزارهای اختصاصی است که می توان از آنها برای پرینت گرفتن چند فایل با هم کمک گرفت. در ادامه جداگانه هر یک از این روش ها را بررسی می کنیم. پیشنهاد میشود مقاله چرا پرینتر کار نمی کند؟ را مطالعه کنید.

قرار دادن فایل ها در یک پوشه

در اولین و ساده ترین روشی که برای پرینت گرفتن چند فایل با هم وجود دارد می توان تمامی فایل ها را در یک پوشه قرار داد. سپس پوشه را باز کرده و با زدن گزینه Select all، تمامی فایل ها را با هم انتخاب کنید. حتی اگر فایل های مورد نظر شما به صورت پراکنده در یک پوشه قرار دارد و تنها تعدادی از آنها را می خواهید چاپ کنید، می توانید با گرفتن دکمه Ctrl، به صورت تک تک فایل ها را انتخاب کرده و روی آنها بزنید.

حالا برای چاپ همزمان این فایل ها کافی است روی یکی از آنها کلیک راست کرده و با انتخاب گزینه پرینت و انتخاب نام پرینتر مورد نظر، فایل ها را چاپ کنید. در این روش مهم نیست که فایل های شما در چه فرمتی است. با انتخاب تمامی فایل های موجود در پوشه و ارسال آنها برای چاپ، هر فایل با توجه به فرمت و برنامه ای که دارد باز شده و پرینت می شود. مقاله علت وصل نشدن پرینتر به شبکه چیست؟ را مطالعه کنید.

تعمیر پنل پرینتر زیراکس خود را به ما بسپارید

استفاده از ابزار اختصاصی پرینت همزمان فایل ها با هم

یک روش حرفه ای برای پرینت گرفتن چند فایل با هم، استفاده از ابزارهایی است که برای این منظور طراحی شده اند. یکی از بهترین برنامه های موجود برای اینکار، ابزار  Print Conductor است. این ابزار امکان پرینت دسته ای فایل ها را بدون هیچ محدودیتی امکان پذیر می کند.

این ابزار خصوصا برای کسانی که سروکار زیادی با پرینتر دارند و دائما در حال چاپ فایل های مختلف اند گزینه ایده آلی است، چرا که هم کار با آن بسیار سریع و راحت است و هم می توان فایل هایی با فرمت های مختلف را به راحتی با این ابزار پرینت گرفت.

در این نرم افزار شما می توانید یک لیست از تمام فایل هایی که می خواهید به صورت همزمان چاپ شوند را تهیه کرده و سپس با انتخاب پرینتر مورد نظر، آنها را با هم چاپ کنید. شما در این ابزار می توانید فایل هایی با فرمت های مختلف را لیست کرده و حتی آنها را بر اساس اولویت چاپ دسته بندی و مرتب کنید. علاوه بر چاپ انبوه فایل های متنی، امکان چاپ همزمان چندین فایل تصویری نیز با این ابزار وجود دارد. برای تعمیرات پرینتر زیراکس با ما تماس بگیرید.