اشتراک گذاری

چگونه دستگاه کاغذ خرد کن را روغن کاری کنیم؟

کاغذ خرد کن به طور یک دستگاه الکتریکی یا مکانیکی (دستی) است که توسط قیچی یا تیغه های مخصوص، حجم مشخصی از کاغذ را با سرعت بالا خورد می کند. این دستگاه در مدل های صنعتی، اداری، رشته ای و پودری تولید و عرضه شده است. اگر از کاغذ خرد کن به شکل درست استفاده و نگهداری کنید، تا چندین سال بدون ایراد کار خواهد کرد. یکی از اقداماتی که باید در راستای سرویس کاغذ خرد کن و  نگهداری از این دستگاه انجام دهید، روغن کاری آن است.

در واقع بهتر است روغن کاری کاغذ خرد کن را هر روز یا حداقل هر چند روز یک بار انجام دهید. کاغذهای خرد شده گرد و غباری تولید می کنند که بخش های مختلف دستگاه را دربر می گیرد. اگر این گرد و غبار به صورت منظم تمیز نشود، احتمال خرابی قطعات مختلف دستگاه افزایش پیدا خواهد کرد. روغن کاری کاغذ خرد کن امکانی را فراهم می کند که بخش های مختلف دستگاه تمیز شده و روان تر کار کنند. این مساله خود به افزایش طول عمر دستگاه نیز کمک می کند. در ادامه شما را با روش ها و مراحل روغن کار کاغذخردکن آشنا خواهیم کرد.

روغن کاری کاغذ خرد کن

روغن کاری کاغذ خرد کن با کاغذ

یکی از بهترین روش ها برای روغن کاری دستگاه کاغذ خرد کن، استفاده از برگه کاغذ است. برای اجرای این روش باید به ترتیب زیر عمل کنید:

1- یک برگه کاغذ (ترجیحا A4) را بر روی سطحی صاف قرار دهید. سطحی را انتخاب کنید که اگر روغن روی آن ریخت به راحتی تمیز شود.

2- روغن سازگار با کاغذ خرد کن خود را خریداری کنید. (نوع روغن سازگار در دستگاه های مختلف با هم تفاوت دارند)

3- کاغذ را به صورت زیگزاگ با روغن آغشته کنید. توجه داشته باشید به میزان زیاد از روغن استفاده نکنید تا اشباع نشود.

4- حالا باید مطمئن شوید که مسیر زیگزاگ روی کاغذ از یک سر کاغذ تا سوی دیگر آن امتداد یافته است تا سطح تحت پوشش بهینه روغن قرار گیرد.

5- در ادامه مراحل روغن کاری کاغذ خرد کن ، دستگاه را روشن کنید.

6- برگه آغشته به روغن را با استفاده از دستگاه خرد کنید.

7- همزمان با خرد شدن کاغذ، روغن تیغه های دستگاه را آغشته می کند و عملکرد تیغه ها روان تر خواهد شد.

8- مطمئن شوید کاغذی که از آن استفاده می کنید چین دار یا مچاله نشده باشد؛ در این صورت ممکن است عملکرد کاغذ خرد کن با مشکل مواجه شود.

9- حالا تعدادی کاغذ به دستگاه اضافه کنید تا روغن اضافه را به خود جذب کند.

روغن کاری دستگاه کاغذ خرد کن بدون کاغذ

روش دیگری هم برای روغن کاری کاغذ خرد کن وجود دارد. برای انجام این کار بدون استفاده از برگه کاغذ، به ترتیب زیر عمل کنید:

1- روغن متناسب با مدل دستگاه تان را تهیه کنید.

2- پس از تهیه روغن مناسب، کاغذ خرد کن را روی حالت دستی قرار دهید. تنظیم دستگاه روی حالتی دستی، به شما اجازه می دهد که جهت چرخش تیغه های دستگاه را تعیین و تغییر دهید، و همچنین زمان گردش آنها را خودتان تعیین کنید.

3- دستگاه را خاموش کنید.

4- در ادامه مراحل روغن کاری کاغذ خرد کن ، مقداری روغن را در امتداد خط ورودی دستگاه بریزید.

5- پس از ریختن روغن، اجازه دهید دستگاه برای 10 تا 20 ثانیه به صورت وارونه کار کند. به این ترتیب روغن به طور کامل بین قطعات پخش می شود.

6- دستگاه کاغذ خرد کن را به حالت اتوماتیک بازگردانید.

7- چند کاغذ وارد دستگاه کنید تا خرد شوند و روغن باقی مانده در دستگاه را جذب کنند.

نمایندگی زیراکس

نمایندگی مجاز زیراکس، انواع خدمات مربوط به فروش، تعمیرات و خدمات پس از فروش محصولات این شرکت را به کاربران محترم ارائه می دهد. موفقیت این مرکز در کسب رضایت کاربرانش، به واسطه تلاش مثال زدنی کارکنان به دست آمده است و این موجب افتخار ماست. همکاران ما در نمایندگی مجاز زیراکس تلاش می کنند با سرلوحه قرار دادن اصول مشتری مداری، رضایت هرچه بیشتر شما را فراهم سازند.

فروش انواع مدل های دستگاه کپی زیراکس، پرینتر، پروژکتور، اسکنر و … Xerox به شکل حرفه ای و با کیفیت، تعمیرات تخصصی محصولات و نیز خدمات پس از فروش، به عنوان اصلی ترین فعالیت های نمایندگی زیراکس به شمار می رود. به سبب استفاده از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته و حضور کادر فنی مجرب و دوره دیده، نمایندگی مجاز زیراکس عنوان تخصصی ترین مرکز تعمیرات ماشین های اداری را به دوش می کشد.