اشتراک گذاری

هارد دیسک دستگاه کپی زیراکس

هارد دیسک دستگاه کپی زیراکس -همچون سایر هاردهای تعبیه شده در دستگاه‌های کپی- وظیفه ذخیره‌سازی تصاویر سندهای اسکن شده، کپی شده و یا دریافتی از طریق ایمیل را برعهده دارد. بعلاوه هارد دیسک به دستگاه کپی اجازه می‌دهد نیازهای چندمنظوره خود را برآورده سازد و با پروژه‌های کپی، چاپ، فکس و اسکن به صورت هماهنگ شود.

هارد دیسک این امکان را فراهم می‌سازد تا دستگاه کپی کار پرینت و کپی گرفتن را با حفظ ترتیب دستورات انجام دهد. در چنین شرایطی، در حالی که یک کارمند در حال انجام کارهای پرینت است، هارد دیسک می‎تواند اطلاعات مربوط به کارهای پرینت، فکس و یا کپی‌های بعدی را ذخیره کرده و زمانی که کار قبلی انجام شد، به طور خودکار آنها را شروع کند.

ذخیره شدن اطلاعات کپی شده در هارد دیسک دستگاه کپی زیراکس سبب شده تا امنیت این بخش از دستگاه اهمیت ویژه‌ای یابد. در بخش‌های آتی، کارشناسان ما در مرکز تعمیرات دستگاه کپی زیراکس، اطلاعات بیشتری در ارتباط با این بخش از دستگاه را با شما کاربران گرامی به اشتراک خواهند گذاشت.

هارد دیسک دستگاه کپی زیراکس

مبانی هارد دیسک دستگاه کپی زیراکس

هارد دیسک دستگاه کپی زیراکس در واقع عملکردی چون هارد سایر دستگاه های هوشمند دارد. بدین معنی که هارد دیسک های موجود در این دستگاه، همچون هاردهای موجود در یک رایانه شخصی، تصاویری از هر سند اسکن شده، کپی شده یا دریافت شده از طریق ایمیل را در درون خود ذخیره می سازد. در بسیاری موارد، هارد دیسک در دستگاه کپی‌هایی یافت می‌شود که اکثراً در مراکز اداری و کپی قرار گرفته‎اند.

این دستگاه‌های کپی معمولاً نیاز به برنامه‌های کاربردی چند منظوره دارند، حجم زیادی از کار را انجام می دهند و مورد استفاده همزمان چندین کاربر قرار می‌گیرد. این موضوع در واقع اصلی‌ترین دلیلی است که منجر به قرار دادن دیسک های سخت در ماشین های کپی شده است. بد نیست بدانید که تقریباً تمامی دستگاه های کپی دیجیتالی که از سال 2002 به بعد تولید و روانه بازارهای جهانی گشته اند، دارای هارد دیسک هستند.

هارد دیسک دستگاه کپی زیراکس چه امکاناتی را در اختیار کاربر می‌گذارد؟

اگر دستگاه کپی زیراکس مورد استفاده شما هارد دیسک داشته باشد، می‌تواند در همان زمان که شما منتظر انجام شدن کپی هستید، پرینت مورد نیازتان را در اختیارتان قرار دهد. هارد دیسک دستگاه کپی زیراکس همچنین به چندین کاربر امکان می‎دهد پروژه های خود را در صف ذخیره کند. بدین معنا که اگر یک کارمند در حال انجام کارهای پرینت است، هارد دیسک می‎تواند اطلاعات مربوط به کارهای پرینت، فکس و یا کپی های بعدی را ذخیره کرده و زمانی که کار قبلی انجام شد، به طور خودکار آنها را شروع کند.

به لحاظ نظری، داده های ذخیره شده در یک هارد دیسک دستگاه کپی Xerox تا زمانی که یکی از این دو مورد اتفاق بیفتد، ادامه می‎یابد: یک آنکه هارد دیسک به آخرین حد ذخیره سازی خود برسد (این اتفاق منجر به آن می‌شود که روی داده های قدیمی‌تر اطلاعات جدید نوشته می‎شوند.

از سویی دیگر هر داده ذخیره شده در هارد دیسک دستگاه کپی که چیزی روی آن نوشته نشود، به صورت نامحدود باقی می‌ماند مگر اینکه از طریق برنامه نرم افزاری از بین برود یا به صورت دستی پاک شود. جهت پاک کردن اطلاعات ذخیره شده در هارد دیسک دستگاه کپی می‌توانید از حضور کارشناسان ما در مرکز تعمیر دستگاه کپی زیراکس بهره‌ند گردید.

خطرات هارد دیسک دستگاه کپی زیراکس

هارددیسک دستگاه کپی زیراکس به خودی خود خطری ندارد. خطر مرتبط با این بخش از دستگاه، به دلیل امکان فاش شدن اطلاعاتی است که در آن ذخیره شده‌اند. از آنجایی که تعداد زیادی از دستگاه های کپی در ساختمان های اداری و مراکز کپی به صورت وایرلس به یک شبکه متصل هستند، حصول اطمینان از اینکه دستگاه کپی دارای نرم افزار امنیتی موجود برای محافظت از آن در برابر استفاده مخرب ‎باشد دارای اهمیت است.

خوشبختانه غالب تولیدکنندگان و سازندگان دستگاه‌های کپی، بسته‎هایی امنیتیرا در اختیار کاربران قرار می‌دهند که با استفاده از آنها امکان رمزگذاری روی داده‎ها، کدهای احراز هویت و محدودیت دسترسی کاربران امکان‌پذیر می‌گردد. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر جهت حفظ امنیت حافظه هارد دستگاه کپی می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی زیراکس تماس بگیرید.

پایان دادن به عمر مفید هارددیسک دستگاه کپی زیراکس

در برخی از شرایط کاربر ناچار می‌گردد اطلاعات ذخیره شد در هارد دیسک دستگاه کپی زیراکس خود را از بین ببرد. (برای مثال در شرایطی که دستگاه کپی کاملا خراب شده و دیگر امکان استفاده از آن وجود ندارد و یا کاربر به هر دلیلی قصد فروش دستگاه کپی را دارد و … ). در این شرایط سه راه وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توان به عمر مفید هارد دستگاه کپی پایان داد.

این سه راه عبارتند از: نابود کردن هارد دیسک، ذخیره هارد دیسک در محل و در نهایت داشتن هارد دیسکی که به شکل حرفه ای پاک شده است. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر جهت حذف حافظه هارد دستگاه کپی می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر دستگاه کپی زیراکس تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)