اشتراک گذاری

تعمیر فن پروژکتور زیراکس

بروز خرابی در فن پروژکتور، افزایش دمای قطعات این دستگاه -در کوتاه مدت- و استهلاک آنها را- در دراز مدت- در پی خواهد داشت. از همین رو توصیه می‌شود در صورت آگاه شدن از خرابی فن پروژکتور، هر چه سریع‌تر جهت تعمیر و بهسازی عملکرد آن اقدام شود. در صورت بروز اشکال در فن پروژکتور، آنچه که اهمیت دارد، تشخیص صحیح نوع اشکال پیش آمده در فن و امکان یا عدم امکان تعمیر فن پروژکتور زیراکس است.

اگر شما نیز کاربر یکی از پروژکتورهای زیراکس هستید و در طول روزهای اخیر متوجه بروز خرابی و اختلال در این بخش از دستگاه خود شده‌اید، می‌توانید با مراجعه به نمایندگی زیراکس، سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر فن پروژکتور Xerox را دریافت نمایید.

در صورتی که امکان مراجعه به تعمیرگاه مرکزی زیراکس را ندارید، می‌توانید با ثبت درخواست «تعمیر پروژکتور زیراکس در محل» سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر فن پروژکتور زیراکس را دریافت نمایید.

تعمیر فن پروژکتور زیراکس

تعویض فن پروژکتور زیراکس

در صورتی که خرابی‌های پیش آمده در فن بالا بوده و امکان تعمیر فن پروژکتور زیراکس وجود نداشته باشد، می‌توان با تهیه یک نمونه جایگزین آنرا تعویض نمود. اگر چه تعویض فن پروژکتور کار نسبتاً آسانی است اما به دلیل حساسیت بالای سایر قطعات توصیه می‌شود این کار به دست کارشناسان متخصص تعمیر پروژکتور Xerox انجام شود. باید توجه داشت که تعویض فن پروژکتور زیراکس، توسط افراد نابلد امکان آسیب به سایر بخش‌های دستگاه را بالا برده و خرابی دوچندان پروژکتور را سبب می‌گردد.

در صورت تعویض فن پروژکتور، توصیه می‌شود سرویس‌های دوره‌ای این بخش از پروژکتور و البته سایر قطعات این دستگاه، مرتباً انجام شود تا از بروز خرابی مجدد در قطعات پروژکتور پیشگیری شود. گردگیری دوره‌ای پروژکتور نقش بسزایی در افزایش عمر کیفیت قطعات این دستگاه و عدم بروز خرابی در آنها دارد.

پیش از تعمیر فن پروژکتور زیراکس موارد زیر را بررسی نمایید

به منظور کارایی هر چه بهتر فن پروژکتور زیراکس توصیه می‌شود از تمیز بودن این بخش از دستگاه، عدم وجود گرد و غبار در آن اطمینان حاصل کنید. کارشناسان تعمیر فن پروژکتور زیراکس توصیه می‌کنند در صورت بروز خرابی در این قطعه موارد زیر بررسی و تست گردد.

  • از بسته نبودن مسیر جریان هوا برای پروژکتور مطمئن گردید.
  • از درست کار کردن فن و خنک کردن دستگاه مطمئن شود.
  • از این مسئله که فن ویدئو پروژکتور به درستی کار می کند و روشن می گردد اطمینان حاصل کنید.
  • از تمیزی فیلتر پروژکتور تمیز مطمئن گردید و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.
  • اطمینان حاصل کنید که جریان هوا برای پروژکتور مسدود نشده است و بصورت مناسب خنک می گردد.
  • فیلتر پروژکتور می‌بایست تمیز باشد (هر سه ماه باید تمیز گردد.)

تعمیرات پروژکتور در محل

شما کاربران عزیز در صورت نیاز به استفاده از روش سرویس تعمیرات پروژکتور در محل می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با کارشناسان ما در نمایندگی زیراکس تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما بلافاصله پس از تماس شما و در اولین فرصت، هماهنگی های لازم را انجام داده و کارشناسان سرویس در محل را به آدرس درج شده اعزام می دارند.

توصیه می شود در زمان تماس کارشناس، نوع اشکال پیش آمده در دستگاه، علت بروز آن و سایر اطلاعات ضروری را با وی در میان بگذارید. کارشناسان اعزامی از سوی مرکز تخصصی تعمیر پروژکتور زیراکس، علاوه بر آرشیوی جامع از ابزارآلات تعمیر، آرشیوی کامل نیز از قطعات جانبی پروژکتور را با خود به همراه خواهند داشت تا در صورت لزوم نسبت به تعویض هر یک از قطعات دستگاه اقدام نمایند. این ترفند –یعنی به همراه داشتن آرشیوی از قطعات- به منظور صرفه‌جویی در زمان و سرعت‌بخشی به روند تعمیرات پروژکتور در محل صورت گرفته است.