اشتراک گذاری

علت تار بودن تصویر پروژکتور زیراکس چیست؟

تار بودن تصویر پروژکتور زیراکس یکی از مشکلاتی است که نه تنها در این نوع از پروژکتورها بلکه در سایر برندها نیز مشاهده شده است. ویدئو پروژکتور دستگاهی است که برای نمایش تصاویر روی یک پرده یا دیوار سفید استفاده مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه بیشترین کاربرد را در امر آموزش و محیط های اداری دارد اما برای مصارف خانگی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از شرکت های بزرگ در زمینه تولید پروژکتور، کمپانی زیراکس است که هر ساله پروژکتورهای جدیدی را روانه بازار می کند.

به طور کلی پروژکتور برای ارائه تصویر باکیفیت باید از سلامت کامل برخودار بوده و قطعات آن نیز دچار مشکل نشده باشند. گاهی هنگام اتصال پروژکتور زیراکس به دستگاه و استفاده از آن، متوجه می شوید که تصویر نمایش داده شده کدر بوده یا به اصطلاح سایه انداخته است. در این شرایط سؤالی که از خود می پرسید این است که دلیل کدر شدن تصویر پروژکتور چیست؟ امروز در این مطلب قصد داریم دلایل و راه های رفع این مشکل را با یکدیگر بررسی کنیم. بنابراین اگر با چنین مشکلی مواجه شده اید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

تار بودن تصویر پروژکتور زیراکس

دلایل تار بودن تصویر پروژکتور زیراکس

چند دلیل احتمالی برای کدر شدن و سایه انداختن تصویر پروژکتور وجود دارد. از جمله این عوامل می توان به کثیفی لنز و انباشته شدن گرد و خاک بر روی آن، به هم ریختن تنظیمات سطح روشنایی یا کنتراست پروژکتور، ضعیف شدن و به پایان رسیدن عمر لامپ پروژکتور و عدم انجام سرویس‌های دوره‌ای پروژکتور اشاره کرد. یکی دیگر از دلایل تار بودن تصویر پروژکتور زیراکس، کیفیت سطح پرده نمایش است. گاهی ممکن است مشکل از پرده‌ای باشد که تصویر پروژکتور روی آن نمایش داده می‌شود. بی کیفیت بودن و مسطح نبودن پرده یا دیوار نیز در بروز چنین مشکلی بی تأثیر نیست.

رفع مشکل تار بودن تصویر پروژکتور زیراکس

برای رفع کدر بودن تصویر اولین راهکار این است که پروژکتور را خاموش و روشن کنید. ممکن است با این کار کیفیت تصویر بهتر شود. راه حل دیگر، تمیز کردن لنز پروژکتور می‌باشد. برای این کار با استفاده از یک پارچه نرم و خشک با احتیاط کامل سطح لنز را تمیز کنید. در صورت رفع نشدن مشکل، بهتر است سلامتی کابل ها را نیز چک کنید و در صورت خرابی، آنها را تعویض کنید. همچنین از دیگر راهکارهایی که به وسیله شما قابل انجام است، ریست کردن دستگاه است.

با استفاده از دفترچه راهنمای دستگاه، پروژکتور را ریست کنید. چنانچه با اقدامات فوق مشکل تار بودن تصویر پروژکتور رفع نشود نیاز است تا دستگاه توسط کارشناسان بررسی شود. آنگاه ممکن است با تعویض لامپ و یا لنز پروژکتور مشکل تار بودن تصویر را برطرف کنند. برای رفع این مشکل می توانید دستگاه خود را به واحد تعمیرات پروژکتور زیراکس بسپارید.

نمایندگی تعمیرات پروژکتور زیراکس

اگر مشکل دستگاه شما تار بودن تصویر، روشن نشدن دستگاه، خرابی تصویر پروژکتور، به ریختگی رنگ ها و یا خاموش شدن آن است وقت آن رسیده است که به مرکز نمایندگی تعمیرات پروژکتور زیراکس مراجعه کنید. این نمایندگی با کادری متخصص و تجهیزاتی پیشرفته در تمامی ایام هفته آماده پذیرش درخواست ها و دستگاه های شما کاربران گرامی می باشد. انجام سرویس های دوره ای پروژکتور از جمله خدمات مورد نیاز شما در استفاده از دستگاه می باشد.

کارشناسان این مرکز ضمن انجام این سرویس ها با بررسی تک تک اجزای پروژکتور، ایرادات احتمالی آن را نیز شناسایی کرده و برطرف میکنند. لازم به ذکر است نمایندگی تعمیرات پروژکتور جهت رفاه حال شما عزیزان، تعمیر و سرویس پروژکتور را در محل شما انجام می دهد. بنابراین در صورت بروز مشکل در دستگاه خود کافی است با شماره تلفن درج شده در صفحه ی تماس با نمایندگی زیراکس در ارتباط باشید.