اشتراک گذاری

لامپ پروژکتور زیراکس

لامپ تعبیه شده در پروژکتور، در واقع جزء حیاتی این دستگاه است که در صورت خرابی، عملکرد کل دستگاه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به عبارتی دیگر در صورت خرابی لامپ، دستگاه عملاً بدل به ابزاری بی‌مصرف خواهد شد و توانایی ارائه سرویس را نخواهد داشت. توصیه می‌شود در صورت بروز خرابی در لامپ پروژکتور زیراکس، سرویس‌های مرتبط با تعویض آن صرفاً توسط کارشناسان حوزه تعمیر پروژکتور انجام پذیرد، تا از دستکارهای نادرست احتمالی و آسیب به سایر قطعات دستگاه پیشگیری شود. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض لامپ پروژکتور می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی زیراکس تماس بگیرید.

تعمیر ویدئو پروژکتور

تعویض لامپ پروژکتور زیراکس

برای تعویض لامپ پروژکتور زیراکس می‌توانید مراحل درج شده در بخش زیر را دنبال نمایید. در صورت عدم آشنایی با ساختار پروژکتور توصیه می‌شود از دستکاری پروژکتور خودداری کرده و جهت دریافت سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر ویدئو پروژکتور زیراکس ، با یکی از مراکز مجاز تعمیر پروژکتور تماس بگیرید.

  • ابزار و لوازم مورد نیاز خود را تهیه کنید:

در ابتدا لازم است پیچ گوشتی متناسب با پیچ های دستگاه، یک دستکش تمیز و نرم و یک دستمال میکروفیبر تهیه کنید.

  • دوشاخه پروژکتور را از پریز برق جدا کنید:

پروژکتور را خاموش کنید و پس از چند دقیقه -که لامپ دستگاه به خوبی خنک شد- آنرا از برق بکشید. (اگر برق دستگاه را قطع کنیم لامپ همچنان داغ خواهد ماند.)

  • محافظ لامپ را جدا نمایید:

در این مرحله از تعویض لامپ پروژکتور زیراکس، باید پیچ‌های مرتبط را با پیچ گوشتی باز کرد. معمولاً ۲ یا ۴ پیچ در را به بدنه متصل کرده‌اند. مدل هایی نیز وجود دارد که در آنها درب لامپ روی سطح بالایی پروژکتور قرار گرفته است.

  • لامپ را از محل خود خارج کنید:

در این مرحله از تعویض لامپ پروژکتور زیراکس، با دستگیره‌ای که به همین منظور در پروژکتور تعبیه شده است لامپ را به آرامی از محل خود خارج کنید. سیم های وصل شده به لامپ را نیز با دقت جدا کنید. لامپ سوخته را در گوشه‌ای بگذارید و دقت نمایید تا با لامپ سالم اشتباه نشود.

  • محل لامپ پروژکتور را تمیز و گردگیری نمایید:

برای گردگیری مکان لامپ پروژکتور بهتر است از یک پارچه نرم و بدون پرز استفاده کنید.

  • لامپ سالم را در محل لامپ پروژکتور قرار دهید:

سیم های جدا شده از لامپ معیوب و سخوته را به لامپ جدید و سالم وصل نمایید و لامپ را در محل مناسب تعیبه شده در دستگاه، قرار دهید. تلاش نمایید تا دستان و انگشتانتان تنها با قاب پشت لامپ تماس داشته باشد و باقی نقاط لامپ و دستگاه را لمس نکنند (برای عدم لمس مستقیم می توانید یک پارچه را واسطه کنید).

  • درب لامپ را سر جای خود قرار دهید.

درب محافظ لامپ را دوباره سر جای خود قرار داده و با پیچ گوشتی، پیچ های در را سفت کنید.

  • تایمر لامپ را ریست کنید

جهت شناسایی لامپ جدید توسط پروژکتور می بایست چند ساعت پس از تعویض لامپ از طریق تنظیمات منو تایمر لامپ را صفر کنید. در صورتی که این کار را انجام ندهید هیچ تصویری توسط دستگاه به نمایش در نخواهد آمد. صفر کردن تایمر لامپ در پروژکتورهای مختلف متفاوت است. در صورتی که اطلاعاتی در این باره ندارید شاید در دفترچه راهنمای پروژکتور بتوانید روش آن را پیدا کنید. برای ریست کردن لامپ های پروژکتور زیراکس مسیر زیر را دنبال کنید.

سیم برق AC را به پروژکتور وصل کنید

صبر کنید تا چراغ ON/STANDBY قرمز شود.

توجه: روی ریموت کنترل، هر دکمه را یکی یکی به ترتیب زیر  در کمتر از 5 ثانیه فشار دهید.

دکمه Reset را فشار دهید.
دکمه فلش سمت چپ را فشار دهید.
دکمه فلش سمت راست را فشار دهید.
دکمه Enter را فشار دهید.

اگر موفق به انجام این کار نشدید از کارشناسان حوزه تعمیرات پروژکتور زیراکس راهنمایی بگیرید.

4.5/5 - (2 امتیاز)