اشتراک گذاری

تعمیر لیزر پروژکتور زیراکس

آیا در مورد لیزر پروژکتور و نحوه ترمیم آن چیزی می دانید؟ لیزر پروژکتور همان نور آبی رنگی است که از دستگاه ساطع می شود و احتمالا آن را در سالن های کنفرانس و … دیده اید. لیزر با نور و رنگ در ارتباط است و نقش اساسی در نمایش تصاویر توسط پروژکتور ایفا می کند. خرابی این بخش یا عملکرد  نادرست آن باعث بروز مشکلاتی در فرایند کاری ویدئو پروژکتور می شود. اما به نظر شما تعمیر این قطعه به چه شکلی است؟ اصلا از کجا باید بدانید که لیزر پروژکتور شما نیاز به تعمیر دارد؟ ما نکاتی را در مورد عملکرد این بخش و چگونگی عیب یابی و تعمیر لیزر پروژکتور زیراکس به شما ارائه می دهیم. اطلاع از این نکات به شما کمک می کند که مشکلات و ایرادات لیزر را تشخیص داده و به موقع آنها را برطرف کنید.

تعمیر لیزر پروژکتور

چه موقع اقدام به تعمیر لیزر پروژکتور زیراکس کنیم؟

برای تشخیص خرابی لیزر پروژکتور، بیش از هر چیز دیگری باید به کیفیت رنگ در تصاویر توجه کنید. اولین بخشی که بر اثر خرابی لیزر آسیب میبیند، تصویر است. هرگونه ایراد یا اختلالی که در رنگ تصاویر ایجاد شده روی پرده می بینید، ناشی از لیزر است و باید سریعا این قطعه را بررسی کنید. نمایش تصاویر به صورت به هم ریخته اولین علامت خرابی این قطعه است و در صورت مشاهده آن باید هرچه زودتر اقدام به تعمیر لیزر پروژکتور زیراکس یا هر برند دیگری کنید. همچنین در صورت به هم ریختن رنگ تصاویر هم باید به فکر تعمیر لیزر ویدئو پروژکتور تان باشید.

توجه داشته باشید که هرگونه بررسی و یا تعمیر لیزر باید توسط افرادی انجام شود که در این زمینه مهارت و تجربه بالایی دارند. در غیر این صورت ممکن است فرایند ترمیم لیزر پروژکتور با مشکل مواجه شده و کاربران را متحمل هزینه های سنگین نماید.

تعمیرات لیزر پروژکتور Xerox چگونه انجام می شود؟

روند تعمیرات لیزر پروژکتور با عیب یابی این قطعه آغاز می شود. یعنی اول تعمیرکار دستگاه را بررسی می کند تا مطمئن شود که ایراد از لیزر است و قطعات دیگر آسیبی ندیده اند. پس از این مرحله، لیزر بررسی می شود تا شدت و نوع آسیب دیدگی مشخص شود. معمولا لیزر قابل تعمیر است و همکاران ما تلاش می کنند که آن را ترمیم کنند.

اما گاهی شدت صدمات وارده به اندازه ای است که امکان تعمیر لیزر پروژکتور وجود ندارد. در این صورت، لیزر را با یک نمونه جدید و اصل جایگزین می کنند تا فرایند کاری پروژکتور به حالت عادی باز گردد. البته لیزر جدید باید حتما اصل باشد تا عملکرد درستی در دستگاه داشته باشد. در غیر این صورت باید خیلی زود مجددا عملیات تعمیر پروژکتور زیراکس را انجام داده و یا حتی این قطعه را تعویض نمایید.

لیزر در پروژکتور چگونه عمل می کند؟

همانطور که می دانید کار اصلی ویدئو پروژکتور، تبدیل تصاویر انفورماتیک به تصاویر قابل نمایش روی یک پرده سفید است. پروژکتور به ویژه در سمینارها و کنفرانس های آموزشی و … کاربرد زیادی دارد. کاربران با این دستگاه تصاوری مورد نظرشان را برای تعداد زیادی از مخاطبان به نمایش در می آورند. قطعه ای به نام لیزر در پروژکتورهای جدید وجود دارد که با LED ترکیب شده و لامپ های جدیدی را موسوم به لامپ لیزری یا Laser & LED Hybrid خلق کرده است. وقتی این لامپ ها روشن می شوند نوری آبی رنگ به سمت قسمت فسفری رنگ پروژکتور ایجاد می شود؛ همان نوری که موقع کار ویدئو پروژکتور مشاهده می شود.

LED در مرحله بعدی وارد عمل شده و رنگ قرمز را می سازد. در واقع تصویری که پروژکتور روی پرده سفید به نمایش در می آورد، حاصل ترکیب همین سه رنگ است و لیزر نقش اصلی را رد فرایند نمایش تصاویر ایفا می کند. اگر به هر دلیلی لیزر پروژکتور شما از کار بیفتد، رنگ ها به هم می ریزند و احتمالا یک تصویر به هم ریخته و نامفهوم را به شما تحویل می دهد. تعمیر لیزر پروژکتور زمانی انجام می شود که این بخش درست کار نکند و در نتیجه، تصویر به خوبی روی نمایشگر تشکیل نشود.

چرا نمایندگی زیراکس انتخاب شایسته ای است؟

ما برای پیشنهاد دادن نمایندگی مجاز زیراکس به عنوان یک مجموعه تخصصی، دلایل بسیاری دارم. پارت بندی دقیق و اصولی، یکی از ویژگی های این مجموعه است که موجب افزایش سرعت خدمات رسانی و منظم شدن فعالیت ها شده است. کاربرانی که برای دریافت خدمات مورد نیاز خود در زمینه خرید، تعمیر و یا دریافت خدمات پس از فروش به نمایندگی رسمی زیراکس مراجعه می کنند، به پارت مربوطه هدایت شده و سردرگم نمی شوند.

همچنین به دلیل حضور کارشناسان دوره دیده و نیز تجهیز بخش های مختلف به آخرین فناوری ها و ابزارآلات روز دنیا، سطح کیفی خدمات ارائه شده قابل توجه بوده و قابل مقایسه با سایر مراکز مشابه نیست. تخصص پرسنل، استفاده از تجهیزات و قطعات درجه یک، ترمیم جزء به جزء بخش های آسیب دیده دستگاه، تمیز کاری دستگاه ها در حین تعمیر، تعهد و مسئولیت پذیری کارکنان، مشتری مدار و مواردی از این دست نیز سایر ویژگی هایی هستند که نمایندگی زیراکس را به انتخابی شایسته برای شما عزیزان تبدیل کرده اند.