اشتراک گذاری

فیلتر پروژکتور زیراکس

پیش از پرداختن به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر فیلتر پروژکتور زیراکس بد نیست نگاهی مختصر به ساختار این قطعه از دستگاه و کارکرد آن داشته باشیم. فیلتر پروژکتور در واقع قطعه‌ای است که وظیفه پاکسازی هوای وارد شده به پروژکتور و عاری ساختن آن از ذرات گرد و غبار را بر عهده دارد.

با توجه به کارکردی که فیلتر پروژکتور دارد، در طول استفاده از پروژکتور نیاز است تا این قطعه در بازه‌های زمانی مشخص، سرویس و یا در صورت نیاز تعویض گردد. در غیراینصورت هوای وارد شده به پروژکتور تصفیه شده نخواهد بود و قطعات موجود در پروژکتور سریع‌تر کثیف خواهند شد.

غالب پروژکتورهای امروزی، فرا رسیدن زمان تمیز کردن پروژکتور را از طریق ارائه پیغام هایی به کاربر اطلاع می‌دهند. این موضوع در پروژکتورهای برخوردار از چراغ ال ای دی (LED) به صورت روشن و خاموش شدن این چراغ ها و یا تغییر رنگ شان اتفاق می‌افتد. در برخی دیگر از مدلهای پروژکتور نیز نیاز به تمیز کردن فیلتر ویدئو پروژکتور از طریق ارائه پیغام بر روی صفحه نمایش گزارش داده می‌شود).

کلیه سرویس‌های مرتبط با تعمیر و تعویض قطعات پروژکتور Xerox من جمله تعویض فیلتر پروژکتور زیراکس با حضور در نمایندگی زیراکس و یا ازطریق سرویس در محل زیراکس قابل دریافت است.

فیلتر پروژکتور زیراکس

زمان تعویض فیلتر پروژکتور زیراکس

خوشبختانه پروژکتورهای امروزی در صورت کثیفی بیش از اندازه‌ی فیلترها، این موضوع را از طریق نمایشگر خود و یا از طریق چراغ‌های موجود در اطراف بدنه خود به کاربر گزارش می‌دهند. این موضوع در پروژکتورهای برخوردار از چراغ ال ای دی (LED) به صورت روشن و خاموش شدن این چراغ ها و یا تغییر رنگ شان اتفاق می‌افتد. در برخی دیگر از مدلهای پروژکتور نیز نیاز به تمیز کردن فیلتر پروژکتور زیراکس از طریق ارائه پیغام بر روی صفحه نمایش گزارش داده می‌شود.

موضوع شایان ذکر دیگر آن است که پروژکتورهای امروزی در صورت بروز اشکال در ساختار و عملکرد خود این موضوع را از طریق روشن کردن چراغ‌های تعبیه شده بر بدنه‌شان به کاربر گزارش می‌دهند. هر یک از چراغ های موجود بر روی بدنه پروژکتور به معنای وجود اشکالی خاص در پروژکتور است. در بخش زیر به برخی از اشکالات و نوع چراغ روشن شده توسط پروژکتور اشاره شده است.

  • چشمک زدن رنگ پرتقالی: فعال شدن این رنگ به معنای آن است که پروژکتور خیلی گرم شده است.
  • چشمک زدن رنگ قرمز: فعال شدن این رنگ به معنای آن است که فن یا سنسور درجه مشکل پیدا کرده است.
  • قرمز ثابت: فعال شدن این رنگ به معنای آن است که امکان خاموش شدن پروژکتور بخاطر داغ شدن بیش از حد وجود دارد. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی پروژکتور زیراکس تماس بگیرید.

آموزش سرویس فیلتر پروژکتور زیراکس

برای تمیز کردن فیلتر پروژکتور زیراکس در گام نخست کاور دستگاه را جدا سازید و فیلتر موجود در پروژکتور را خارج کنید. تمیز کردن فیلتر به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که در این بخش به چند مورد از آنها اشاره خواهد شد. بهترین روش برای تمیز کردن فیلتر ویدئو پروژکتور، استفاده از «جاروبرقی مخصوص کامپیوترهاست». این دستگاه باعث کشیدن گرد غبار از داخل فیلتر می‌شود.

 روش دیگر استفاده از کمپرسور هوا برای زدودن گرد و غبار است. در ارتباط با فیلتر پروژکتور، شستشو فیلتر با آب و مایع توصیه نمی شود، زیرا وجود مواد شیمیایی موجب آسیب زدن به پوشش فیلتر می شود. در صورت کثیفی بیش از حد فیلترها، توصیه می‌شود فیلتر پروژکتور زیراکس را با یک فیلتر نو عوض نمایید. پیش از جا انداختن فیلتر نو از تمیز بودن مکان فیلتر و زدوده شدن کامل گردوغبار مطمئن گردید.

به یادداشته باشید که در طول فرایند تعویض و تمیز کردن فیلتر ویدئو پروژکتور، روی پروژکتور و محل باز شده را با پارچه ای بپوشانید. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با این کار می‌توانید به مرکز تعمیرات پروژکتور زیراکس مراجعه نمایید.

نمایندگی زیراکس در تهران

کاربران و متقاضیان کلیه محصولات زیراکس می‌توانند با حضور در نمایندگی زیراکس در تهران، تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تولیدات این برند اعم از فروش، تعمیر، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات را دریافت نمایند. کارشناسان حاضر در نمایندگی Xerox در تهران، ارائه دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با محصولات زیراکس نظیر تعمیر و فروش محصولات زیراکس (اعم از فتوکپی، پرینتر، فکس، اسکنر و … ) هستند.

نمایندگی زیراکس در تهران امکانات خویش را همگام با موفقیت‌های اخیر این کمپانی محبوب و خوش‌ نام توسعه بخشیده و در تلاش است تا با حرکت رو به جلو، پیشگام در ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات باشد. نمایندگی Xerox اصولی چون سرعت، کیفیت و اخذ دستمزد منصفانه را سرلوحه واحد خدمات خود قرارداده و ارزیابی مستمر سطح کیفی خدمات را جهت رضایتمندی هر چه بیشتر مشتریان وظیفه خود می‌داند.

کاربران دستگاه‌های زیراکس می‌توانند در صورت عدم امکان مراجعه به نمایندگی زیراکس، سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر و تعویض دستگاه‌های زیراکس را به صورت سرویس در محل زیراکس دریافت نمایند.