اشتراک گذاری

بهترین پرینترهای 2023

پرینترها از لوازم اداری پرکاربرد هستند که در خانه و ادارات همیشه به آن ها نیاز است. حتی در سال 2023، که تکنولوژی در بالاترین سطح خود است و شاید تصور کنیم دیگر نیازی به چاپ کاغذ نخواهیم داشت. در دفاتر کار و برخی مشاغل خانگی، نیاز به تهیه نسخه کاغذی از اسناد و عکس های مختلف وجود دارد. به همین دلیل هم در این مقاله قصد داریم در مورد خرید بهترین پرینتر 2023 صحبت کنیم.

در ادامه چند پرینتر از مدل های مختلف اعم از زیراکس، اچ پی، کانن و برادر را بررسی خواهیم کرد. خواهیم دید که هر کدام مزایا و معایبی دارند و برای مصارف مختلف از جمله خانگی و اداری مناسب هستند.

بهترین پرینترهای سال 2023 کدامند؟

بهترین پرینترهای سال 2023 کدامند؟

زیراکس VersaLink C405

زیراکس VersaLink C405، از بهترین پرینترهای لیزری رنگی است که قابلیت چاپ 36 صفحه در در دقیقه را دارد. این دستگاه می تواند در هر ماه 8500 صفحه چاپ کند، که برای دفاتر کار بزرگ که با اسناد سر و کار دارند، مناسب است. این دستگاه در بین بهترین پرینترهای چند کار ه نیز قرار می گیرد، چراکه می تواند پرینت، کپی، اسکن و فکس انجام دهد. 

اچ پی OfficeJet Pro 9015e

در راهنمای خرید پرینتر، باید نکات زیادی گنجانده شود. به همین دلیل محصولاتی که در این راهنما ارائه می کنیم، اغلب پرینترهای همه کاره ای هستند که نیازهای مختلف را پوشش می دهند. پرینتر اچ پی OfficeJet Pro 9015e، از محصولاتی است که با داشتن ویژگی های زیر، می تواند یکی از بهترین پرینترهای اداری باشد:

  • سریع است.
  • کیفیت پرینت آن بالا است.
  • هزینه های جاری آن مناسب است.
  • تا 35 صفحه پرینت پشت و روی خودکار می گیرد.

کانن Maxify GX5020

امروزه بهترین پرینتر های چند کاره طرفدار دارند، اما اگر برای استفاده خانگی نیاز به چاپ اسناد یا عکس روی کاغذ روغنی دارید، پرینترهای ساده تر هم مناسب هستند.  به همین دلیل کانن Maxify GX5020 را در این لیست قرار داده ایم. این پرینتر در مقایسه با رقبای خود که از کارتریج استفاده می کنند، گران تر است. با این وجود، مزایایی مانند هزینه پایین جوهر، اتصالات سیمی و وایرلس و پرینت پشت و رو دارد.

اچ پی DeskJet 3755 Compact

در خرید بهترین پرینترهای خانگی، اچ پی DeskJet 3755 Compact می تواند یکی از گزینه های خوب باشد. این پرینتر از انواع جوهر افشان است. چاپ 19 صفحه در هر دقیقه، سرعتی است که برای فعالیت های خانگی مناسب است. با استفاده از این پرینتر، می توانید از اپلیکیشن HD smart app برا پرینت فایل های روی گوشی استفاده کنید.

در پرینتر اچ پی DeskJet 3755 Compact، ورودی گنجایش 60 برگه و خروجی 25 برگه را دارد. این تعداد نسبتاً کم است به همین دلیل در کنار نداشتن صفحه نمایش لمسی از معایب این پرینتر به حساب می آید.

اچ پی Color LaserJet Enterprise MFP M480f

در بین بهترین پرینترهای 2023 که امروز معرفی می کنیم، نام اچ پی زیاد دیده می شود. پرینتر مدل Color LaserJet Enterprise MFP M480f، از انواع همه کاره است که می تواند ماهانه 5000 صفحه چاپ کند، بنابراین برای محل کار و ادارات مناسب است.

این دستگاه امکان تغذیه خودکار 50 برگه را داشته و کشوی آن قابلیت نگهداری 250 برگه را دارد. ضمن اینکه اتصال وای فای و اترنت، استفاده از آن را برای کاربران ساده تر کرده است.

برادر HL-L9310CDW

دستگاه برادر HL-L9310CDW، از بهترین پرینترهای لیزری تک کاره است. کیفیت و سرعت چاپ در این دستگاه بالا است. کارتریج های آن پر بازده هستند و هزینه های جاری در آن پایین است. البته تهیه این دستگاه گران است، اما برای ادارات بزرگ یکی از گزینه های پرکاربرد و کارآمد است. پرینتر برادر HL-L9310CDW می تواند ماهانه 6000 برگه چاپ کند.

زیراکس AltaLink C8135

در بین بهترین پرینترهای 2023 که تا به اینجا معرفی کردیم، زیراکس AltaLink C8135، بیشترین قابلیت چاپ را دارد. این پرینتر می تواند ماهانه تا 15000 صفحه چاپ کند. سرعت چاپ آن 35 صفحه در ماه برای هر دو صورت رنگی و سیاه و سفید است.

سنسور مجاورت هوشمند زیراکس AltaLink C8135، زمانی که کاربران در نزدیکی هستند را تشخیص می دهد. در زمان های غیرفعال در مصرف انرژی صرفه جویی می‌کند و هنگامی که کاربر نزدیک می شود، دستگاه را به‌طور خودکار فعال می کند.

اچ پی OfficeJet 250

اگر به دنبال خرید بهترین پرینتر قابل حمل هستید، اچ پی OfficeJet 250 یکی از گزینه های خوب است. این پرینتر برای افرادی که در حین کار سفر می کنند، مناسب است. البته سرعت آن در حالی که به برق وصل نباشد، بسیار پایین و معادل یک برگه در دقیقه است. با هر بار شارژ می توانید حدود 225 پرینت با آن انجام دهید. اچ پی OfficeJet 250 با هر کارتریج، قابلیت چاپ 100 تا 150 صفحه را دارد، که یعنی باید کارتریج یدک با خود داشته باشید.

چگونه بهترین پرینتر را انتخاب کنیم؟

در بررسی مدل ها و برندهای مختلف به مزایا و معایبی اشاره کردیم که برای انتخاب پرینتر باید به آن ها توجه کنیم. اصولاً سرعت، کیفیت، امکان چاپ دورو، گنجایش کشوها، هزینه ها، مدل و وضعیت کارتریج و تونرها از مهم ترین موارد هستند.

لازم است به نیاز خود نیز توجه کنیم. برای مثال اگر تنها استفاده از پرینتر برای چاپ سیاه و سفید اسناد است، نیازی به تهیه پرینترهای چند کاره رنگی نیست. در هر صورت فاکتورهای خرید بهترین پرینتر 2023، زیاد هستند و باید همگی در نظر گرفته شوند.

در صورت نیاز می توانید با نمایندگی زیراکس برای تعمیرات و سرویس دستگاه های خود تماس بگیرید.