اشتراک گذاری

کدهای خطا دستگاه کپی زیراکس

معمولا سیستم های چاپ، اختلالات فرآیند چاپ اسناد و یا خرابی های موجود در ساختار تشکیل دهنده ی دستگاه را با نمایش ارورهای گوناگون به اطلاع کاربر می رسانند. درک هر یک از این ارورها در نحوه ی استفاده از چاپگر تاثیر به سزایی دارد. چشم پوشی از کدهای خطا دستگاه کپی زیراکس و یا سایر برندهای موجود در بازار و بهره گیری از چاپگری که ارور می دهد، می تواند باعث مرگ کلی آن شود. در ادامه شما را با ارورهای دستگاه فتوکپی زیراکس آشنا می سازیم.

لیست کدهای خطا دستگاه کپی زیراکس

Imaging unit expired : واحد تصویربرداری بیش از حد استفاده شده است. بهتر است کمی به چاپگر استراحت دهید.

Fuser Roll replace : لوله ی اصلی فیوزر کارایی اصلی خود را از دست داده است.

Transfer Kit : کیت انتقال بیش از حد استفاده شده است و باید تعویض شود.

Error ##: خطایی رخ داده که ممکن است توسط کاربر قابل اصلاح باشد. دکمه info پنل جلویی را بفشارید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد مشکل موجود به دست آورید.

Jam at : احتمالا برگه ای در پنل جلویی فتوکپی گیر کرده است. برای رفع این ارور باید کاغذهای مصرفی خود را با کاغذهای استاندارد تعویض کنید.

Missing : کارتریج و تونر توسط دستگاه قابل شناسایی نیستند.

Low: کارتریج دستگاه کپی خالی است و نیاز به شارژ دارد.

Imaging unit : از واحد تصویر برداری دستگاه بیش از حد استفاده شده است. معمولا باید این بخش با نمونه ی مشابه به طور کامل تعویض شود تا ارور مذکور از بین برود.

کدهای خطا دستگاه کپی زیراکس

چشمک زدن پاور دستگاه کپی زیراکس

اگر پاور دستگاه کپی مرتبا چشمک می زند، دستگاه در حال پردازش فعالیت های لازم برای چاپ سند مورد نظر کاربر می باشد.

خاموش شدن نشانگر پاور دستگاه کپی زیراکس

خاموشی نشانگر پاور می تواند در لیست ارورهای دستگاه کپی زیراکس قرار گیرد. این حالت به دلیل آماده نبودن سیستم کلی چاپ است.

روشن بودن نشانگر خطا در دستگاه کپی زیراکس

روشن بودن نشانگر با نمایش ارورهای دستگاه کپی زیراکس در پنل جلویی آن همراه است. اما گاهی ممکن است این ارورها دیده نشوند. در هر صورت برای رفع مشکل روشن شدن نشانگر خطا با مراکز تعمیراتی معتبر تماس حاصل فرمایید.

جلوگیری از پیدایش ارورهای دستگاه فتوکپی زیراکس

برای اینکه احتمال نمایش کدهای خطا دستگاه کپی زیراکس را به حداقل برسانید و بتوانید به صورت روزانه از سرعت و کیفیت بالای چاپگر استفاده کنید، باید به پارامترهای مختلفی دقت داشته باشید. اولین پارامتر ظرفیت اصلی چاپگر است. هر دستگاه کپی دارای یک ظرفیت ماهیانه ی مشخص است که تنها در آن بازه قادر به فعالیت صحیح می باشد. اگر تعداد برگه های به چاپ رسیده فراتر از ظرفیت دستگاه باشد، خرابی سیستم و ظهور ارورهای گوناگون امری طبیعی است.

موضوع دیگر برای جلوگیری از ظهور ارورهای دستگاه فتوکپی زیراکس، اعمال سرویس های دوره ای است. این سرویس ها باید هر چند وقت یک بار براساس ساختار تشکیل دهنده ی هر بخش از چاپگر صورت پذیرند. از طرفی می بایست به جنس کاغذهای مصرفی سیستم نیز دقت کنید. کاغذهای بیش از حد سبک، بیش از اندازه ضخیم، سنگین و یا برعکس سبک و کم وزن در پیدایش ارورهای مختلف نقش پررنگی دارند.


رفع ارورهای دستگاه کپی Xerox

برخی از کدهای خطا دستگاه کپی زیراکس به سادگی توسط کاربر قابل حل هستند. اما اختلالاتی چون خرابی یونیت فیوزینگ با دستکاری های ناشیانه ی کاربران عادی شدت می یابند. اگر دانش زیادی در خصوص تعمیر دستگاه های فتوکپی ندارید؛ به هیچ عنوان به بدنه ی دستگاه ضربه زنید. هنگام رویایی با ارورهای نامفهوم، چاپگر را خاموش کرده و با نمایندگی رسمی زیراکس تماس حاصل فرمایید.

4/5 - (1 امتیاز)